Bota

Punonjësi i prefekturës vrau me thikë 4 policë, Macron shkon në vendngjarje

Pas kësaj ngjarje të rëndë ka ardhur edhe reagimi i Presidentit francez Emmanuel Macron,i cili ka shkuar në vendngjarje ku dhe ka shprehur mbështetjen e tij për policët e vrarë në krye të detyrës.
Featured image of article: Punonjësi i prefekturës vrau me thikë 4 policë, Macron shkon në vendngjarje Pamje nga vendngjarja

PARIS- Mesditën e sotme para selisë së Policisë ndodhi tragjedia, ku një burrë ka vrarë 4 policë ku mes tyre ishte dhe një grua.

Pas kësaj ngjarje të rëndë ka ardhur edhe reagimi i Presidentit francez Emmanuel Macron ka  shkuar në vendngjarje  ku dhe ka shprehur ngushëllime dhe  mbështetjen  për familjarët katër policëve të vrarë në krye të detyrës.

Presidenti i Republikës shkoi në komisariat për të treguar mbështetjen dhe solidaritetin e tij për të gjithë stafin,” thuhet në një deklaratë të Pallatit Elysee.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Macron u shoqërua  nga Kryeministri francez Edouard Philippe, Ministri i Brendshëm Christophe Castaner dhe Zëvendës Ministri i Brendshëm Laurent Nunez.

Burimi: CNN 

A.C/Dosja.al

Shto Koment