Bota

Publikon shifrat në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 153 viktima dhe 8,599 raste të reja me Covid-19

Sipas të dhënave gjatë 24 orëve janë regjistruar  8,599 raste të reja dhe numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në 344.481.
Featured image of article: Publikon shifrat në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 153 viktima dhe 8,599 raste të reja me Covid-19 Foto ilustruese

RUSI- Janë publikuar shifrat e të infekruarve dhe viktimave me koronavirus në Rusi. Sipas të dhënave nga autoritetet shëndetësore  ditën e sotme kanë humbur jetën 153 persona dhe numri i viktimave në vend ka shkuar në 3541.

Sipas të dhënave gjatë 24 orëve janë regjistruar  8,599 raste të reja dhe numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në 344.481.

Nnë Rusi deri më tani janë shëruar 113,299 persona  dhe në gjendje të rëndë për jetën janë 2, 300 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:worldometers

(A.K.dosja.al)

Shto Koment