Bota

Publikohet LISTA/ Britania nuk hap kufijtë me Shqipërinë, në rajon përfitojnë Serbia e Kroacia

Rregulli gjithashtu përfshinë edhe Irlandën Veriore për vizitorët që vijnë nga jashtë Britanisë së Madhe dhe Republikës së Irlandës. Shumica e udhëtarëve në Mbretërinë e Bashkuar aktualisht duhet të izolohen për dy javë.
Featured image of article: Publikohet LISTA/ Britania nuk hap kufijtë me Shqipërinë, në rajon përfitojnë Serbia e Kroacia Foto Ilustruese

ANGLI- Anglia ditën e sotme ka publikuar rregullat e reja për lejimin e futjes në ishull. Sipas mediave të huaja qytetarët e Spanjës, Francës dhe Belgjikës nuk do të qëndrojnë në izolim pas datës 10 korrik.

Ndërkohë, në rajon, Serbisë, Greqisë dhe Kroacisë i është hapur drita jeshile, ndërsa Shqipëria mbetet jashtë bashkë me Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi. Britani është ndër vendet e fundit në Europë që mori masa izoluese pas shfaqjes së koronavirusit, ndërsa është kthyer në një nga vendet më strikte sa i përket hyrjeve dhe daljeve nga vendi.

Rregulli gjithashtu përfshinë edhe  Irlandën Veriore për vizitorët që vijnë nga jashtë Britanisë së Madhe dhe Republikës së Irlandës. Shumica e udhëtarëve në Mbretërinë e Bashkuar aktualisht duhet të izolohen për dy javë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kufizimet erdhën në fuqi në fillim të qershorit në përpjekje për të ndaluar hyrjen e koronavirusit në vend pasi numri i rasteve po binte.

Burimi: BBC

(A.K. Dosja.al)

Shto Koment