Dikur

Publikohet HARTA/ Ja sa ishte Shqipëria në kohën kur qeveriste Skënderbeu, kulmi i rezistencës ndaj osmanëve

Po ashtu krahas hartës, ai shkruan se ajo është realizuar në kulmin e rezistencës shqiptare ndaj osmanëve. Siç shihet harta e Shqipërisë asokohe duket më e vogël se sa është aktualisht,
Featured image of article: Publikohet HARTA/ Ja sa ishte Shqipëria në kohën kur qeveriste Skënderbeu, kulmi i rezistencës ndaj osmanëve Harta ne kohen e Skenderbeut

TIRANË- Zëvendësministëri i Infrastrukturës, Artan Shkreli  së fundmi në rrjetet sociale ka publikuar një hartë që paraqet territoret e Arbërisë në vitin 1452 koha kur në vend ishte kthyer Skëndërbeu.

Po ashtu krahas hartës, ai shkruan se ajo është realizuar në kulmin e rezistencës shqiptare ndaj osmanëve. Siç shihet harta e Shqipërisë asokohe duket më e vogël se sa është aktualisht,

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Arbëria… në  kulmin e rezistencës së saj antiosmane, nga Gjiri i Kotorrit ne Gjirin e Lepantos, dhe zemrën e saj me Skënderbeun.”- shkruan Shkreli.

Harta në kohën e Skënderbeut

(A.K.dosja.al)

Një Koment në “Publikohet HARTA/ Ja sa ishte Shqipëria në kohën kur qeveriste Skënderbeu, kulmi i rezistencës ndaj osmanëve

  1. Cfare eshte ky dezinformim?! Ku e ka gjetur kete harte A Shkreli, qe duket qarte qe eshte e manipuluar dhe eshte vene dore mbi te?!

Shto Koment