Sport

EURO 2020/ Publikohet lista kundër Turqisë dhe Moldavisë, ja risitë e grumbulluara nga Edi Reja

 • Edi Reja shpjegon zgjedhjet: Sadiku ka probleme familjare, Xhaka…
 • Edi Reja sqaron në një konferencë për zgjedhjen e lojtarëve për ndeshjen ndaj Tuirqisë dhe siguron sportdashësit se kuqezinjtë do të zbresin në fushë vetëm për fitore.
  Featured image of article: EURO 2020/ Publikohet lista kundër Turqisë dhe Moldavisë, ja risitë e grumbulluara nga Edi Reja Redi Reja, Formacioni zyrtat i kombetares

  TIRANË– Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Edi Reja ka shpallur listën e lojtarëve që do të grumbullojë për sfidat ndaj Turqisë dhe Moldavisë. 

  Risia në këtë grumbullim janë Liridon Selahi, dhe Lorenca Trashi, ndërsa jashtë ka mbetur kapiteni Mërgim Mavraj dhe Armando Sadiku. 

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndeshja e Shqipërisë ndaj Turqisë, e cila do të luhet më 11 shtatir është një sfidë vendimtare për rrugëtimin e skuadrës tonë në Euro 2020. Pas ndeshjes me Turqinë kombëtaren tonë e pret dhe sfida me Moldavinë.

  Formacioni zyrtar i Kombëtares

  Shto Koment