Rajoni

Publikohet bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit humbin jetën 2 persona dhe 145 të tjerë infektohen me Covid-19

Po ashtu ajo  ka bërë me dije se së fundmi kanë humbur jetën 2 viktima dhe 216 persona janë shëruar.
Featured image of article: Publikohet bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit humbin jetën 2 persona dhe 145 të tjerë infektohen me Covid-19 Koronavirus

MAQEDONI E VERIUT– 145 raste të reja janë regjistruar gjatë 24 orëve në Maqedoninë e veriut.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se rastet e reja janë regjistruar në Shkup 32 raste , Kumanovë 15 raste , Dibër 5 raste , Shtip 8 raste, Prilep 8 raste, tetove 9 raste , Strugë 4 raste, Veles 2 raste , Manastir 4 raste , Ohër 4 raste , Kavadar 2 raste, Gostivar 12 raste ,  Gjevgjeli 1 rast , Strumicë 5raste , Kriva Pallankë 2 raste, Koçanë 3 raste, Probishtip 2 raste , Pehçevë 5 raste, Berovë 1 raste, Vinicë 2 raste, Delçevë 8 raste, Sveti Nikollë 4 raste, Kërçovë 6 raste dhe negotinë 1 rast.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu ajo  ka bërë me dije se së fundmi kanë humbur jetën 2 viktima dhe 216 persona janë shëruar. Viktimat janë një nga Dibra i moshës 67 vjeçare dhe një nga Struga i moshës 48 vjeçe.

(A.K.dosja.al) 

Shto Koment