Rajoni

Publikohet bilanci në Kosovë/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 63 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19 

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme numri në total i të infektuarve ka shkuar në 15.002 raste ndërsa i të dvekurve në 614 persona. Ndërkohë që prej filimit të pandemisë në rajon janë shëruar 12.451 pacientë.
Featured image of article: Publikohet bilanci në Kosovë/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 63 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19  Foto ilustruese

KOSOVË- Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se kanë vdekur edhe 3 pacientë të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit. ISHKP njofton se së fundmi janë registruar 63 raste të reja dhe janë shëruar apo 126 pacientë.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 14 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Gjilan 4 raste, komuna Lipjan 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Podujevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Malishevë, Obiliq, Prizren dhe Shtime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme numri në total i të infektuarve ka shkuar në 15.002 raste ndërsa i të dvekurve në 614 persona. Ndërkohë që prej filimit të pandemisë në rajon janë shëruar 12.451 pacientë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment