Bota

Publikohet bilanci në Itali/ Regjistrohen 10 vitkima dhe 1,616 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 10 persona dhe janë infektuar 1,616 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në  35,597 ndërsa numërohen në total 284,796  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.
Featured image of article: Publikohet bilanci në Itali/ Regjistrohen 10 vitkima dhe 1,616 raste të reja me Covid-19 Foto Ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtuar edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 10 persona dhe janë infektuar 1,616 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në  35,597 ndërsa numërohen në total 284,796  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 212,432 persona.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Corriere

(A.k.dosja.al)

Shto Koment