Bota

Publikohen shifrat në Britani/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 351 viktima dhe  3,287 raste të reja me Covid-19

Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi  janë konfirmuar 3,287 raste të reja me koronavirus dhe numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në , në 254.195.
Featured image of article: Publikohen shifrat në Britani/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 351 viktima dhe  3,287 raste të reja me Covid-19 Foto Ilustruese

BRITANI- Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të ifektuarve me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar. Në 24 orët e fundit janë shënuar 351 viktima, duke e çuar në 36.393 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi  janë konfirmuar 3,287  raste të reja me koronavirus dhe numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në , në 254.195.

Në faqen me të dhënat zyrtare, Britania nuk e raporton numrin e të shëruarve dhe pacientëve në gjendje të rënduar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Worldmeters

(A.K.dosja.al)

Shto Koment