Rajoni

PUBLIKOHEN PAMJET brenda zyrës ovale/ Ja momenti kur kryeministri i Izraelit i jep lajmin e madh për njohjen e Kosovës Avdullah Hotit

Siç shihet në një video të publikuar nga mediat kosovare, kryeministri izrael në një lidhje që ka bërë në ‘Skype’ i ka i ka konfirmuar njohjen e Kosovës nga shteti i tij, Avdullah Hotit.
Featured image of article: PUBLIKOHEN PAMJET brenda zyrës ovale/ Ja momenti kur kryeministri i Izraelit i jep lajmin e madh për njohjen e Kosovës Avdullah Hotit Avdullah Hoti dhe Donald Trump

SHBA– Janë publikuar pamje nga momenti kur Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka biseduar brenda Shtëpisë së Bardhë me homologun e tij nga Izraeli, Benjamin Netanyahu. Siç shihet në një video të publikuar nga mediat kosovare, kryeministri izrael në një lidhje që ka bërë në ‘Skype’ i ka i ka konfirmuar njohjen e Kosovës nga shteti i tij, Avdullah Hotit.

E gjitha biseda mes liderëve të shteteteve ka ndodhur na Zyrën Ovale të Shtëpisë së Bardhë në prani të presidentit amerikan Donald Trump, i cili edhe e ka ndërmjetësuar arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Izraelit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë ditën e sotme, Izraeli kanë konfirmuar se së shpejti Kosova do të bëhet me ambasadë në Jerusalem.

(A.K.dosja.al)

Një Koment në “PUBLIKOHEN PAMJET brenda zyrës ovale/ Ja momenti kur kryeministri i Izraelit i jep lajmin e madh për njohjen e Kosovës Avdullah Hotit

  1. Abdullah, shkon e ben telefon me Benxhamin nga zyra e White's Trump…
    Historike!

Shto Koment