Sport

PSG në frontin e luftës, shet fanella për të ndihmuar mjekët dhe infermierët

Mësohet se deri më tani janë mbledhur rreth 200 mijë euro, që do të shkojnë për infermierët e spitaleve të Parisit.
Featured image of article: PSG në frontin e luftës, shet fanella për të ndihmuar mjekët dhe infermierët Klubi francez, PSG

Francë– Klubi francez,PSG po mbështet mjekët dhe infermierët në luftën që kanë ndaj koronavirusit. Klubi parizien ka hedhur në treg fanellën “Tous Unis” (të gjithë të bashkuar), e disponueshme në dyqanet zyrtare, fondet e mbledhura do të shërbejnë për të ndihmuar operatorët shëndetësore në përballjen e krizës.

Deri tani janë mbledhur rreth 200 mijë euro, që do të shkojnë për infermierët e spitaleve të Parisit. 1500 fanella janë hedhur në treg me çmimin 175 euro secila.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.C/Dosja.al 

Shto Koment