Sport

PSG me plane të mëdha, tenton të blejë tre super lojtarë nga Serie A

Njëri te Milani, tjetri te Lazio, tjetri te Fiorentina
Featured image of article: PSG me plane të mëdha, tenton të blejë tre super lojtarë nga Serie A Tifozët e PSG

PSG ka plane të mëdha. Drejtori sportiv Leonardo kërkon tre lojtarë big nga Serie A. Ata janë mesfushori i Lazios Sergej Milinkovic-Savic, mesfushori i Milanit, Bennacer, dhe Pellegrini i Romës.

Le10sport.com shkruan se klubi parisien është i fokusuar te serbi sidomos pas intervistës së drejtorit sportiv Igli Tare. Ky i fundit deklaroi se nëse futbollit do të largohet, atëherë do ta diskutojnë. Futbollisti i Lazios nuk është objektivi i vetëm nga Serie A.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, futbollisti i Milanit mund të kalojë te PSG për 30 milionë euro, ndërsa Pellegrini i Romës është një tjetër shans, por me më pak shanse.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment