Sport

PSG interesohet për Icard-in, Inter kërkon shifrën marramendëse për sulmuesin argjentinas

PSG ka vendosur në krye të listave Icard-in, klubi parisien në garë me me Atletico. Interi vendos çmimin marramendës për sulmuesin.
Featured image of article: PSG interesohet për Icard-in, Inter kërkon shifrën marramendëse për sulmuesin argjentinas Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi.
Përditësuar:

Pavarësisht nga rikthimi në ekipin e Interit, emri i Mauro Icardi është ende duke u përfolur për tranferime.

Sipas të përditshmes italiane,  ‘Gazzetta dello Sport’, kampionët francezë janë të interesuar për Icardi-n si zvëndësues për yllin uruguaian, Edinson Cavani. Mendohet që Ikardi do të bashkohet me Neymar dhe Kylian Mbappe për të formuar një super-treshe sulmuesish për parisienët.

Mësohet se Interi kërkon 70 milionë euro për sulmuesin, shifër që parisienët nuk e kanë problem për ta paguar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Gazzetta dello Sport 

L.K/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment