Politike

“Pse nuk je e preferuara e kryeministrit”, Kodheli: Kam ngelur në histori

Ish-ministrja është shprehur se ka ngelur në histori gjatë kohës që ka qeverisur ministrinë.
Featured image of article: “Pse nuk je e preferuara e kryeministrit”, Kodheli: Kam ngelur në histori Mimi Kodheli dhe Edi Rama

TIRANË– Ish-ministrja e Mbrojtjes ka dhënë një intervistë ndryshe mbrëmjen e sotme. E ftuar në “Provokacija”, Kodheli është pyetur në lidhje me faktin që nuk është cilësuar si e ‘preferuara’ e kryeministrit Edi Rama.

Pse nuk jeni e preferuara e kryeministrit,”- e pyeti Mustafa Nano.

Unë kam qenë 4 vite ministre e Mbrojtjes. Katër vite janë të mjaftueshme që ti të bësh diferencën dhe të bësh ndryshimin. Që të bësh histori po të duash. Ka nevojë për riciklim. Vendi i punës, njeriu dhe politika.

Jam e nderuar që kam qenë për kaq kohë në këtë pozicion që edhe pse duket sikur s’është i rëndësishëm, është majft,”- tha Kodheli ndër të tjera.

(f.m/dosja.al)

 

Një Koment në ““Pse nuk je e preferuara e kryeministrit”, Kodheli: Kam ngelur në histori

  1. Ke ngel ne histori si ministrja qe fik radaret dhe nuk funksionojne kur kalojne skafët me droge drejt Italise

Shto Koment