Politike

‘Pse nuk e takon Ramën, s’ka Opozitë agresive’/ Basha-Fevziut: Po leje tani, e lagu s’e lagu, s’më duhet fare ajo në Itali

VIDEO
Në një lidhje me Skype në emisionin "Opinion", gazetari Blendi Fevziu e pyeti Bashën se përse nuk e takon Ramën nga afër, në mënyrë që të sqarohen e të kuptohen në lidhje me masat e ndërmarra për situatën e Covid-19.
Featured image of article: ‘Pse nuk e takon Ramën, s’ka Opozitë agresive’/ Basha-Fevziut: Po leje tani, e lagu s’e lagu, s’më duhet fare ajo në Itali Lulzim Basha dhe Blendi Fevziu

TIRANË– Kryedemorkati Lulzim Basha është shprehur se nuk i intereson asnjë lloj Opozite tjetër dhe se sipas tij, nuk ka në asnjë vend në botë Opozitë më të konstruktuar se ajo shqiptare. Në një lidhje me Skype në emisionin “Opinion”, gazetari Blendi Fevziu e pyeti Bashën se përse nuk e takon Ramën nga afër, në mënyrë që të sqarohen e të kuptohen në lidhje me masat e ndërmarra për situatën e Covid-19.

Pjesë nga biseda

Fevziu: Zoti Basha, përse nuk e takoni Ramën nga afër, nuk po them tek për tek, por mepërfaqësues të Opozitës….

Basha: Nuk ka Opozitë më konstruktive se sa ne në Shqipër

Fevziu: Po unë s’kam parë asnjë Opozitë agresive në këtë kohë, në asnjë vend, i kam ndjekur të gjithë, edhe Italinë…..

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Basha: Opozita italiane ka qenë agresive….

Fevziu: Vetëm javën e parë, kur kuptuan shifrat reale nuk ishin më…

Basha: Po lëre tani, e lagu s’e lagy. s’më duhet fare mua Opozita në Itali…Ne kemi qenë konstruktiv dhe me propozime konkrete.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment