Politike

Pse nuk dekretuat Arta Vorpsin? Ironizon Meta: Ajo është e para në botë

Meta foli me ironi për kandidaturën e parë, Arta Vorpsin.
Featured image of article: Pse nuk dekretuat Arta Vorpsin? Ironizon Meta: Ajo është e para në botë Të ftuarit në "Open"

TIRANË- Teksa po flitet për anetarët e Gjykatës Kushtetuese, Ilir Meta foli me ironi për kandidaturën e parë, Arta Vorpsin.

Arta Vorpsi është e para e nxjerrë nga KED. Pse nuk e dekretuat?- e pyeti gazetari Robert Rakipllari.

“Ajo është e para në botë. Bëri betimin tek noterja, ajo është e para në botë. Kjo është fytyra e reformës, bashkë me Dvoranin”, tha me ironi Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ilir Meta është në mbrojtje të Kushtetutës. Ata u kapën në flagrancë dhe çdo ndërkombëtar që del në mbrojtje të Dvoranit të dalë hapur dhe do të hetohet. Duke kapur Gjykatën Kushtetuese vdes shpresa për shtet të së drejtës në Shqipëri. Edi Rama i ka kapur të gjitha institucionet e vendit, prokurorinë, kuvendin’, u shpreh presidenti Meta.

Marrë nga Hapur.al

(a.m/dosja.al)

Shto Koment