KRYESORET
Aktualitet

‘Pse më the të sjell bukë?’/ Burri rreh gruan se e dyshoi si xheloze: S’kam dashnore

28 Nëntor 2021, 15:33 Nga DOSJA
‘Pse më the të sjell bukë?’/ Burri rreh gruan se e

“Kur të vish në shtëpi, sill bukë se nuk paska”. Kjo kërkesë e bërë nga telefoni i ka kushtur asaj shtrenjtë, pasi është sulmuar nga i shoqi i cili sapo ka mbërritur në banesë nuk ka hezituar aspak por e ka goditur me shuplaka.

Sipas policisë së komisariatit numër pesë  që e tregon historinë  për gazetën Si, burri i dhunshëm u arrestua për akuzën e dhunës në familje, ndërsa kundër tij nuk ishin vetëm shenjat e dhunës në trupin e 29-vjeçares, por edhe dëshmitë e 3 fëmijëve të çiftit. Sipas policisë  e reja me inicialet A.P. sapo u kthye nga puna në shtëpi u bë gati të gatuante.

Por veprimi i parë që ka bërë ishte kontrolli i dollapit dhe frigoriferit, ku dhe ka vërejtur që nuk kishte bukë. Ndaj ka telefonuar të shoqin, një 42 vjecar me inicialet R.P, që policia e përshkroi kryefamiljarin për Gazetën Si si të vetpunësuar në një biznes privat të famijes. Kërkesa e saj ishte sill bukë në shtëpi kur të vish” shkruan në referim oficeri i policisë L.K. Gruaja nga ana e saj rrëfen se ishte një telefonatë normale  dhe se në orën 7 të mbrëmjes, pa kaluar shumë kohë nga biseda për bukën ka mbërritur në banesë kryefamiljari, I cili nuk përmbahej dhe nuk ishte aspak i qetë.

“Ai nisi debatin sapo hyri në shtëpi, më pyeti pse më the të sjell bukë kur bukë ka? Pas këtij momenti ai më goditi në sy të 3 fëmijëve tanë”.

Sipas asaj që tregon gruaja në polici, 42 vjecari e ka shtyrë partneren, ndërkohë që sicc kujton më tej, e dhunuara kërkoi ndihmën e anëtarëve të tjerë të familjes  ku midis tyre i pari ka mbërritur vjehrri.

“Unë hyra në dhomë dhe desha ti qetësoj, por im bir më nxorri nga shtëpia, pastaj hyri i vëllai por as ai nuk e gjeti gjuhën e përbashkët “- thotë i moshuari që këmbëngul se nuk arriti ta frenojë të birin që po bërtiste se ishte ai zot i shtëpisë aty.

Por i moshuari e konsideroi debatin si një sherr midis cciftit ndaj dhe është kthyer në dhomën e tij. Gjatë kësaj kohe denoncuesja e ka shfrytëzuar çastin kur i moshuari është përpjekur ta këshillojë të birin , dhe ka marrë fëmijët si mburojë. Gruaja i tha policisë se i vendosi fëmijët në prehër për t’u mbrojtur prej të shoqit që pas sharjeve dhe dhunës verbale e ka qëlluar për herë të dytë me shuplakë. Policia shkruan se shtetasi R.P e ka qëlluar në ballë me pëllëmbë  duke e akuzuar se ajo ishte xheloze dhe se “përdori preteksin për bukë që burri t’i kthehej sa më shpejt në shtëpi” – bëjnë me dije burimet e gazetës Si që i referohen rrëfimeve të anëtarëve të familjes kuksiane e cila jeton në Paskuqan .

Pasi ka kryer ekspertizën për shenjat e mbetura nga dhuna policia përmend se ajo kishte gërmishtje në fytyrë dhe në qafë, kurse vjehrri I saj pasi detajon nervozizmin e të birit e justifikon : kushedi ccfarë problemi do kenë, i pashë që po shaheshin dhe i bërtisnin njëri- tjetrit.

“Kështu janë të rinjtë në këtë kohë”– thotë i moshuari në polici, që mohon të ketë parë agression fizik nga i biri.

“Ai ishte me nerva dhe bërtiste dhe kërkonte llogari. Kur tha jam unë zot shtëpië këtu, ika , se s’mund të futem në familjen e djalit. Dinë vetë ata çfarë bëjnë dhe si i zgjidhin gjërat” – këmbëngul i moshuari.

Fëmijët e rëndojnë pozitën e babait të tyre, ku më i madhi ka treguar: Mami u kthye nga dyqani që kemi në lagje dhe i kërkoi babait të sillte bukë. Babai e solli dhe e hodhi mbi tavolinë, pastaj i bërtiti mamit duke i thënë se nuk ka dashnore. Këtu u zunë.

Fëmija pranon se e pa babain kur e goditi me shuplakë, dhe se nëna la kuzhinën dhe po bërtiste derisa erdhën familjarët e tjerë, që nuk mundën ta zgjidhin situatën. Përpara se të arrestohej, ky shtetas insiston se e humbi qetësinë mbasi shpesh partnerja e urdhëronte për të bërë pazarin duke sjellë si shkak ushqimet për fëmijët.

“Por ishte një moment ku humba qetësinë, nuk sillem kështu, i garantoj familjes të ardhurat dhe gruas nuk i mungon asgjë,“- tha ai, që pasi  kërkoi avokat mbrojtës, përfundoi i arrestuar.

Marrë nga GazetaSi

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sondazh

Poll

Tragjedia në Pukë/ Pamjet nga shtëpia ku vdiq nëna me dy vajzat

Tragjedia në Pukë/ Pamjet nga shtëpia ku vdiq nëna me dy vajzat

Nënkomisari ra në humnerë, Policia falenderon Kosovën: Do e çojmë dhe jashtë shtetit për kurim

Ndërpritet numërimi i votave për kryesinë, demokratët ulin kokat në nderim të Nishanit

'Moss'/ Ndarja nga jeta e Nishanit, reagimi i anëtarëve të PD: Ta ndalojmë numërimin?

Zgjedhja e kryesisë së PD, Paloka: Çdo gjë transparente, nesër në pushtet kështu do veprojmë

Misioni i PD? Berisha: T'i shkurtojmë jetën qeverisë së Ramës

Drejtonte mjetin pa patentë dhe i droguar, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë

'Vjedhin natën, ditën thonë 'rroftë Amerika'/ Berisha: SHBA s'mbështet plaçkitës

Berisha: Rama dhe Vuçiç i bashkon krimi, bllokuan integrimin në BE

Demokratët nuk e dëgjuan deri në fund, Paloka: I pashë kush bëri zhurmë, për të zez të vet e kanë

Berisha: Moment i veçantë, PD kaloi nga humbja në humbje, duhet të mësojmë

Këshilli Kombëtar/ Paloka: Jemi 200 anëtarë, kuorumi është plotësuar

Nis Këshilli Kombëtar i PD, Paloka: Urimin e parë ia dërgoj Berishës, kishim vështirësi por ia dolëm

I gjenden lëndë narkotike në banesë, arrestohet 29-vjeçari në Mamurras

'Faleminderit përfaqësues të DASH'/ Çupi ngatërrohet në Komision, buzëqesh: S'keni shansin

Rrëfimi i Dumanit/ Berisha: S’kisha dëgjuar që bandat rivale të merrnin të njëjtin vrasës

PPE për krizën në PD? Berisha: S’e di, e vlerësojmë, disa nga ne do shkojnë

Berisha korrigjohet: Ia paskam thënë gabim emrin Dumanit, e paska Nuredin

Duma e Alizoti në mbledhjen e Rithemelimit, Berisha: Do e merrni vesh në darkë

3 Komisionet në duart e Alibeajt, Berisha: Përpjekje Ramës për ta lënë vendin pa Opozitë

Miraka te Ligjet, Berisha: Bardhi të japë sqarime për vrasjen në Elbasan

Berisha: Alibeaj merr në mbledhje demokratë që nuk janë pjesë e grupit të PD

Berisha paralajmëron protesta: Droga është normë në polici, mjaftojnë dy vrasjet e fundit

Nesër zgjidhet kryesia e PD/ Berisha: Sot dorëzoj emrat

Pas Dumanit, Berisha thirrje Besian Xhixhës: Trego lidhjet e krimit me politikën

Berisha: Dumanit po i censurojnë dëshmitë, nxirrni tabulatet e Taulant Ballës me Suel Çelën

Berisha thirrje Nuredin Dumanit: Trego gjithçka, deri tani ke thënë ato që dimë të gjithë

Berisha: Gjykata Supreme janë Rama e Don Agaçio, gjthçka ndodh në dhomë këshillimi

Manja ‘pastroi’ dosjet, Berisha: Mafia e pronave u amnistua, mjafton të çojnë qesen në Apel

S'përmbahen! Bardhi: Mos më ngri zërin mua. Bushka: Flisni 7 veta në kor

PLAS KEQ te Ligjet/ Bushka: Ne jemi ndryshe Gazi, ty të është vrarë dikush në zonën elektorale

Raporti i Administratës Publike, Bardhi: Keni analizë për patronazhistët, keni marrë masa?

Raporti i Administratës Publike/ Alibeaj: Pse gjatë vitit zgjedhor ka pasur më shumë rekrutime?

Anëtarët e ish-sigurimit të Shtetit/ Alibeajt s'i pranohet kandidati, ngre zërin: Ja provat

Socialistët miratojnë të propozuarin e Berishës, Simon Miraka

Sherr te Ligjet/ Bardhi: Të pafytyrë, votuat të propozuarin e non-gratas. Bushka: Lëri patetizmat

Në qendër të Tiranës, aksidentohet autobusi i linjës së Institutit

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave