Politike

Pse ftoi Sorosin në takim? Meta zbulon arsyet, tregon nëse do bëjë ‘paqe’

Meta u pyet se cila ishte arsyeja që ai ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në drejtësi.
Featured image of article: Pse ftoi Sorosin në takim? Meta zbulon arsyet, tregon nëse do bëjë ‘paqe’ Ilir Meta dhe George Soros

TIRANË– Presidenti Meta u pyet në Open se cila ishte arsyeja që ai ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në drejtësi.

Nuk një ftesë të veçantë por ideja është që të ketë një takim me ata që kontribuuan për reformën në drejtësi. S’ka arsye pse të përjashtojmë njeri.

Unë jam president dhe ftoj të gjithë shoqërinë civile”, tha Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Hapur.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment