Showbiz

Pse ekspertët parashikojnë fundin e familjes mbretërore në Britani – A do të jetë në gjendje William të bëhet mbret?

Për autoren e famshme, Hillary Mandel, e cila di ç'ndodh brenda pallatit, ka shumë të ngjarë që familjes mbretërore t'i vijë fundi. Rrjedhimisht princi Ëilliam mund të mos jetë në gjendje të bëhet asnjëherë mbret.
Featured image of article: Pse ekspertët parashikojnë fundin e familjes mbretërore në Britani – A do të jetë në gjendje William të bëhet mbret? Foto ilustruese

BRITANI E MADHE- Rebelimet, grindjet dhe skandalet e kanë tronditur familjen mbretërore të Anglisë! Për autoren e famshme, Hillary Mandel, e cila di ç’ndodh brenda pallatit, ka shumë të ngjarë që familjes mbretërore t’i vijë fundi. Rrjedhimisht princi Ëilliam mund të mos jetë në gjendje të bëhet asnjëherë mbret.

“S’di edhe sa do të zgjasë. Nuk jam i sigurt nëse Ëilliam do të ulet në fronin e mbretit. Fundi i një epoke po vjen,“-tha Mandel, e cila fitoi Urdhrin e Perandorisë Britanike në 2006 dhe në 2014 mori çmimin e Mbretëreshës nga Princi Charles. Autorja madje shtoi se vetëm mbretëresha Elizabeth besonte vërtet në monarki. 

Mandel, gruaja e parë që ka fituar dy herë çmimin Booker për romanin më të mirë të vitit në Mbretërinë e Bashkuar, e mbylli parashikimin e saj me: Monarkia ka rënë në “grackën” e rrethit vicioz të vetë-ndëshkimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Protothema

(k.m/dosja.al)

Shto Koment