Politike

Valdrin Pjetri harrohet nga PS, në vend të tij zgjidhen 4 koordinatorë (EMRAT)

Sipas informacioneve i larguari Valdrin Pjetri, do të zëvendoset me katër socialistë. Seni Mesa, Musa Ulqini, Luan Harusha dhe Arben Pëllumbi do të jenë drejtuesit e rinj në PS-në e Shkodrës.
Featured image of article: Valdrin Pjetri harrohet nga PS, në vend të tij zgjidhen 4 koordinatorë (EMRAT) Edi Rama dhe PS Shkodër
Përditësuar:

TIRANË- Dega në Shkodër e Partisë Socialiste po riformatohet. Në mbledhjen e sotme, PS ka vendosur emrat e rinj të koordinatorëve për qarkun e Shkodrës. Sipas informacioneve i larguari Valdrin Pjetri, do të zëvendoset me katër socialistë. Seni Mesa, Musa Ulqini, Luan Harusha dhe Arben Pëllumbi do të jenë drejtuesit e rinj në PS-në e Shkodrës.

Tashmë Shkodra është ‘blinduar’ dhe do të nis një reformin i plotë i saj, pasi kështu vendosi është vendosur në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Socialiste. E gjithë furtuna erdhi pas përjashtimit të Valdrin Pjetrit nga drejtim i PS-së në Shkodër, pas akzuave që iu bën këtij të fundit nga Partia Demokratike.

PD në disa dalje për mediat akuzoi Pjetrin se ishte i dënaur në Itali dhe këtë dënim e kishte fshehur në formularin e dekriminalizimit. Pas publikimit të një dokumenti, që sipas PD është origjinal dhe Pjetri rezulton i dënaur, ky i funduit u tërhoqe nga marrja e mandatit si kryebashkiak në Shkodër dhe më pas u përjashtua dhe nga PS.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë Rama ka dhënë urdhër që Shkodra të jetë në duart e grave, pasi në një takim me drejtorët rajonalë në Shkdoër, u ka kërkuar dorëheqjen dhe në vend të tyre do të emërohen gra.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment