Politike

‘PS të kërkojë falje për Valdrin Pjetrin’, Rama kundërshton Bushatin: Për çfarë, nuk mbajmë përgjegjësi

Kryeministri Edi Rama nuk ishte dakord që PS të kërkonte falje për një gënjeshtër të një kandidati.
Featured image of article: ‘PS të kërkojë falje për Valdrin Pjetrin’, Rama kundërshton Bushatin: Për çfarë, nuk mbajmë përgjegjësi Ditmir Bushati dhe Edi Rama

TIRANË– Pas deklaratës së deputetit Ditmir Bushati se PS duhet të kërkonte falje publike për kandidimin e bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri, kryeministri Edi Rama nuk është pëegjigjur.

Në një intervistë në ‘Real Story’, kryeministri Rama nuk ishte dakord që PS të kërkonte falje për një gënjeshtër të një kandidati.

Sokol Balla: Bushati tha se PS duhet të kërkojë ndjesë për Pjetrin?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edi Rama: Mirë bëri që e tha. Ai e ka propozuar. Ka një ide të vetën s’ka asnjë problem. Për ça të kërkojë ndjesë partia. Një anëtar të një familje me baba dhe mama shembullore, del dru i shtrembër. Por s’mban përgjegjësi familja. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment