Politike

PS kryeson bindshëm Beratin, ‘i rrëmben’ LSI-së mandatin e vetëm që kishte siguruar

Deri në këto momente (ora 08:15) PS ka mundur të sigurojë 41444 ose e thënë ndryshe 55,73% të votave. Projeksionet e fundit tregojnë se PS ka kaluar në 5 deputetë, duke i rrëmbyer kështu një mandat LSI.
Featured image of article: PS kryeson bindshëm Beratin, ‘i rrëmben’ LSI-së mandatin e vetëm që kishte siguruar Berat

BERAT– Partia Socialiste vijon të kryesojë bindshëm qarkun e Beratit.

Deri në këto momente (ora 08:15) PS ka mundur të sigurojë 41444 ose e thënë ndryshe 55,73% të votave. Projeksionet e fundit tregojnë se PS ka kaluar në 5 deputetë, duke i rrëmbyer kështu një mandat LSI.

Ndërsa Partia Demokratike ka mundur të sigurojë 22680 vota ose 30.50% të tyre. Kështu projeksionet e fundit tregojnë se ka mundur të sigurojë dy mandate.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sikurse e thamë dhe më lartë PS ka mundur t’i rrëmbejë LSI-së mandatin e vetëm që kjo e fundit kishte siguruar deri pak më parë në Berat./Top Channel


Lajmi kryesor/HAP PAS HAPI/ Numërohen mbi 85.7% e kutive të votimit në vend! 3 qarqe konfirmojnë fituesit, PS-ja ‘ngjyros’ me lejla Jugun! PD-LSI prijnë në Veri

Shto Koment