Politike

PS “i merr kalanë”, ja ku ndodhet sot Votlana Ademi

PS po bën gati të gjitha mekanizmat për të marrë bashkinë e Shkdorës, Voltana Ademi, kryetarja aktuale nuk ka lëvizur nga zyra.
Featured image of article: PS “i merr kalanë”, ja ku ndodhet sot Votlana Ademi Voltana Ademi, kryetare e Bashkisë Shkodër

SHKODËR- Partia Socialiste po vijon e qetë mbledhjen e konstituimit të Këshillit Bashkiak të Shkdorës, në ambientet e universtietit “ Luigj Gurakuqi”.

Ndërsa PS po bën gati të gjitha mekanizmat për të marrë bashkinë e Shkdorës, Voltana Ademi, kryetarja aktuale nuk ka lëvizur nga zyra.

Simptizantë e drejtues të lartë të PD po protestojnë para godinës ku po bëhet mbledhja, Ademi ka zgjedhur që të gjithë skenën ta ndjekë nga zyra dhe të mos e lirojë atë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këshilli Bashkiak i Shkodrës pritet të konstituohet sot. Partia Demokratike ka lajmëruar protestë dhe shprehet se nuk do të lejojë që mbledhja të zhvillohet. PS nis lëvizjet dhe ndryshon vendin, ku do të mbahet mbledhja.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment