Politike

PS fitoi në njësinë 10, Veliaj: Po përgatitemi për fitore në të 42 Njësitë e Tiranës! Falenderim për Fatmir Xhafën i cili po ndjek procesin

VIDEO
Në një dalje nga selia e PS, Veliaj u shpreh optimist për rezultatin që do dalë nga numërimi, duke theksuar “po përgatitemi për fitore në 42 njësitë e Tiranës”
Featured image of article: PS fitoi në njësinë 10, Veliaj: Po përgatitemi për fitore në të 42 Njësitë e Tiranës! Falenderim për Fatmir Xhafën i cili po ndjek procesin Erion Veliaj

TIRANË– Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj ka falenderuar qytetarët për rezultatet që dolën nga njësia numër.

Në një dalje nga selia e PS, Veliaj u shpreh optimist për rezultatin që do dalë nga numërimi, duke theksuar “po përgatitemi për fitore në 42 njësitë e Tiranës”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Veliaj: Mirëmëngjes dhe faleminderit! Dua të falenderoj të gjithë ata që punuan fort. Ky është rezultati jonë i parë i njësisë numër 10. Një falenderim, ai është ende duke ndjekur proceset zgjedhore, për Fatmir Xhafën, për frymëzimin që i dha kësaj skuadre. Dua që të ndaj disa konkluzione, kemi pasur një natë të gjatë. Ne gjatë gjithë ditës do të kemi rezultate të ngjashme, ti shkojmë deri në fund. E ndaj me ta mendimin që duhet të pranojmë rezultatin. Dua të shpreh angazhimin tonë dhe të Ramës, dua të kërkoj dhe anagzhimin e palës tjetër. Sa më shpejt të jetë procesi i numërimit, aq më shpejt do ti kthehemi punës tonë. Për të gjithë ata që na dhanë fitoren në njësinë 10, ju falenderoj. Do tju shpërbejmë njësoj, me përulësi, pavarësisht bindjeve dhe votës tuaj. Ata që kemi përballë nuk janë armiqtë tanë, janë thjesht njerëz që kanë bindje tjetër. Nga mbyllja e kësaj fushate do të doja të fillonim një tjetër fushatë, bashkëpunimi, vëllazërimi.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment