Politike

PS e Kombinatit nuk gjen rehat/ Ikën Spiropali, Petro Koçi dhe Gjylameti, vendin e organizimit e merr ministrja Balluku

Mëngjesin e sotëm, në Asamblenë e Partisë Socialiste të kombinatit, kryebashkiaku prezantoi Belinda Ballukun, ministren e Energjetikës, për të menaxhuar fushatën.
Featured image of article: PS e Kombinatit nuk gjen rehat/ Ikën Spiropali, Petro Koçi dhe Gjylameti, vendin e organizimit e merr ministrja Balluku Erion Veliaj dhe Belinda Balluku

TIRANË- Socialistët nuk po gjejnë rehat për të zgjedhur një drejtues politik në Kombinat, i cili do të menaxhojë fushatën zgjedhore. Në fillim të vitit në këtë zonë u shfaq Elisa Spiropali e cila më vonë u përqëndrua në rrethinat e qarkut të Tiranës, duke marrë Rrogozhinën, Kavajën, Kamzën e më gjerë.

Por, pas ikjes së Spiroalit, për të organizuar degën e PS në Kombinat u dërgua Petro Koci, që filloi punën në terren, por që historia e tij nuk zgjati shumë pasi si fierak, u kërkua nga Gramoz Ruci për në Fier. Më pas në këtë zonë u vendos deputetja Blerina Gjylameti, por edhe kjo nuk gjeti rehat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këtë situatë e ka zgjidhur kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Velaij, i cili mëngjesin e sotëm, në Asamblenë e Partisë Socialiste të Kombinatit, prezantoi Belinda Ballukun, ministren e Energjetikës, për të drejtuar zonën. Kjo e fundit ishte vendosur e dërguar politike në Vorë, por që tani, për më shumë mbështetje për Tiranën, është propozuar për të qenë edhe si e deleguar në Kombinat.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment