Sociale

Zbardhet urdhri i Shahinit: Provimet e lirimit do zhvillohen nga data 16 deri në 23 qershor

Sipas urdhrit të Shahinit, mësohet se provimet e lirimit do të zhvillohen në muajin qershor në datat 16 dhe 23.
Featured image of article: Zbardhet urdhri i Shahinit: Provimet e lirimit do zhvillohen nga data 16 deri në 23 qershor Nxënësit gjatë një provimi

TIRANË- Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka firmosur dje një urdhër duke bërë publike datat se kur do zhvillohen provimet kombëtare për klasat e nënta në vitin shkollor 2019-2020. Sipas urdhrit të Shahinit, mësohet se provimet e lirimit do të zhvillohen në muajin qershor në datat 16 dhe 23.

Urdhri i Shahinit

Provimi i parë në 16 qershor do jetë provimi i gjuhës se huaj, më tej do jetë në 19 qershor provimi i gjuhës shqipe dhe në 23 nxënësit do testohen për njohuritë e tyre në matematike.

Urdhri i Shahinit

Në udhëzimin e shpërndarë me firmë të Shahinit, janë të përcaktuara edhe procedurat e hartimit të testeve. Provimet do të nisin në orën 10:00 dhe do të zgjashin 2 orë e 30 minuta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment