Politike

Protesta/ Basha dhe aleatët nga Kuvendi në KQZ, dorëzojnë dorëheqjet e kandidatëve për deputet

Lideri demokrat Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi , dhe liderët kryesorë të partive aleate dorëzuan në KQZ dorëheqjet e kandidatëve në listat pasuese.
Featured image of article: Protesta/ Basha dhe aleatët nga Kuvendi në KQZ, dorëzojnë dorëheqjet e kandidatëve për deputet Kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe aleatët duke shkuar në KQZ

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha u bëri thirrje ish-deputetëve të opozitës dhe qytetarëve që të nisen drejt KQZ-së për të dorëzuar refuzimin e mandateve.

Pas fjalës së tij, e gjithë turma protestuese u zhvendos nga Kuvendi tek godina e Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha brenda KQZ

Në ambientet e KQZ, u lejuan të hynin vetëm lideri demokrat Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi , dhe liderët kryesorë të partive aleate, shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi. Brenda ata kanë takuar edhe kryetarin e KQZ-së, Klement Zgurin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Brenda KQZ-së, opozita dorëzoi dorëheqjet e kandidatëve në listat pasuese të PD dhe LSI-së.

(k.m.dosja.al)

Shto Koment