Aktualitet

Protesta e opozitës/ Shoqërohen në polici 25 persona, mes tyre Florenc Hoxha (Video)

 • Shoqërimi i 25 personave, deputetët e PD-së mbërrijnë në Drejtorinë e Policisë (Foto)
 • Kush është Florenc Hoxha, ish-drejtori i Policisë Bashkiake i arrestuar për dhunë dhe kanosje
 • Pas përfundimit të protestës, ish-kreu i Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha, është shoqëruar në komisiariat.
  Featured image of article: Protesta e opozitës/ Shoqërohen në polici 25 persona, mes tyre Florenc Hoxha (Video) Momenti kur policia rrethon shtëpinë e Florenc Hoxhës

  TIRANËPas përfundimit të protestës së opozitës, policia ka ngritur një grup hetimor që po merret me identifikimin dhe shoqërimin e personave që ushtruan kryen akte të dhunshme gjatë protestës.

  Deri më tani raportohet se policia e Tiranës ka shoqëruar 25 persona, mes tyre edhe Florenc Hoxhën, ish-kreu i Policisë Bashkiake. Pasditen e sotme policia ka ushtruar kontroll në banesën e tij, dhe më pas Hoxha është shoqëruar në Komisariat. 

  Nga informacionet e para bëhet me dije se po bëhet verifikimi, për rolin e tij në protestën e sotme të opozitës, ku pas përplasjeve mes qytetarëve dhe policisë, mbetën të lënduar 19 persona, mes tyre protestues, efektive dhe gazetarë.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Florenc Hoxha është fotografuar nga shërbimet e policisë në protestë, ndërsa po ashtu të shoqëruar në polici pas protestës janë regjistruar edhe dhjetëra persona të tjerë. Menjëherë pas tyre kanë mbërritur në Drejtorinë e Policisë edhe deputetët e Partisë Demokratike. (Lexo këtu)

   

  (a.m/dosja.al)

  Shto Koment