Aktualitet

Protesta përpara Ministrisë së Infrastukturës, shoqërohet nga policia pedagogu Arlind Qori

Mësohet se pedagogu ka pasur një përplasje me uniformat blu, ku këto të fundit e kanë dërguar në komisariat.
Featured image of article: Protesta përpara Ministrisë së Infrastukturës, shoqërohet nga policia pedagogu Arlind Qori Pamje nga protesta

TIRANË- Pedagogu Arlind Qori i cili mori pjesë në protestën e naftëtarëve të Balshit që po mbahet ditën e sotme përpara Ministrisë së infrastrukturës është shoqruar nga policia.

Mësohet se pedagogu ka pasur një përplasje me uniformat blu, ku këto të fundit e kanë dërguar në komisariat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme naftëtarët e Ballshit kanë ardhur në Tiranë për të mbajtur protestë para Ministrisë së Infrastrukturën, ku kërkojnë pagat e 27 pagat e prapambetura dhe rifillimin e punës. Këta të fundit nuk kanë mundur të takojnë ministren Balluku. Po kështu,  naftëtarët nuk janë lejuar nga policia që të grumbullohen para kësaj godine, për shkak të COVID-19.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment