Aktualitet

Protesta për Klodian Rashën/ Policia e Durrësit arreston 17-vjeçarin, e nxjerrin në mes të natës nga komisariati, i riu deklaron se është dhunuar

Përveç të riut, policia ka vënë në pranga dhe shumë persona të tjerë që ishin në protestë. Disa prej tyre janë lënë të lirë mirëpo ka dhe nga ata që vijojnë të qëndrojnë brenda rajoneve.
Featured image of article: Protesta për Klodian Rashën/ Policia e Durrësit arreston 17-vjeçarin, e nxjerrin në mes të natës nga komisariati, i riu deklaron se është dhunuar

DURRËS– Policia e Durrësit ka vënë në pranga disa persona pasi ishin prezentë në protestën që u zhvillua ditën e djeshme për vrasjen e Klodian Rashës.

Mes të arrestuarve është dhe një 17 vjecar i quajtur A.Murja i cili është mbajtur për disa orë në komisariat dhe është lënë i lirë në orën 01:00 ng efektivët. I riu ka treguar se është dhunuar nga policët. Ai ka deklaruar se kanë qënë efektivët të cilët i kanë bërë presion që të mos tregonte asgjë për ato që kishin ndodhur brenda ambienteve të komisariatit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përveç të riut, policia ka vënë në pranga dhe shumë persona të tjerë që ishin në protestë. Disa prej tyre janë lënë të lirë mirëpo ka dhe nga ata që vijojnë të qëndrojnë brenda rajoneve.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment