Politike

Protesta e opozitës, Nazarko-Nokës: Do t’i hysh me tank kryeministrit dhe ti bësh m*tin si në ’98 (VIDEO)

Noka tha se Edi Rama ka dy rrugë për të zgjedhur, ose të largohet vetë ose në të kundërt do të largohet nga populli përmes protestave. Nga ana tjetër, Nazarko replikoi ashpër me ish-ministrin e Brendshëm dhe u shpreh i irrituar se mund t'i hysh me tank si në '98 dhe t’i bësh m**** kryeministrit në tavolinë.
Featured image of article: Protesta e opozitës, Nazarko-Nokës: Do t’i hysh me tank kryeministrit dhe ti bësh m*tin si në ’98 (VIDEO) Analisti Shpëtim Nazarko dhe ish-deputeti i PD-së Flamur Noka
Përditësuar:

Tiranë- Ish-deputeti i PD-së Flamur Noka ka pasur një debat mbrëmjen e djeshme me analistin Shpëtim Nazarkon për gjendjen politike në vend dhe për protestat e opozitës.

Noka tha se Edi Rama ka dy rrugë për të zgjedhur, ose të largohet vetë ose në të kundërt do të largohet nga populli përmes protestave.  Nga ana tjetër, Nazarko replikoi ashpër me ish-ministrin e Brendshëm dhe u shpreh i irrituar se mund t’i hysh me tank si në ’98 dhe  t’i bësh m**** kryeministrit në tavolinë.

Pjesë nga debati:

Flamur Noka: Edi Rama ka dy rrugë, ose do të largohet me vullnetin e tij ose do të largohet nga populli.

Shpëtim Nazarko: Sepse ti mund t’i hysh me tank dhe mund t’i bësh m**** kryeministrit në tavolinë si në ‘98. Siç ja ke bërë në ’98 ‘ ke rënë më tank, i ke pushtuar parlamentin, i ke bërë mutin atij tjetrit. Prapë do të thërrasim ushtrinë ne.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Flamur Noka: Do t’ia bëjmë! Prisni se nuk keni parë gjë akoma. Ai do të rrethohet në shtëpi dhe do të paralizohet. Nuk do të ketë asnjë mundësi që të dalë nga bunkeri.

J.V/Dosja.al

 

Shto Koment