Politike

Protesta e 16 shkurtit/ Çollaku: Personi me xhup të kuq që goditi derën e Kryeministrisë ishte i inflirtuari i Policisë

Sipas Çollakut i inflirtuari i policisë ka qenë i veshur me xhup të kuq dhe thotë se dyshohet se ka qenë policia ajo që ka orientuar dhunën në atë protestë. 
Featured image of article: Protesta e 16 shkurtit/ Çollaku: Personi me xhup të kuq që goditi derën e Kryeministrisë ishte i inflirtuari i Policisë Foto nga protesta e 16 shkurtit
Përditësuar:

Anëtari i kryesisë së PD-së Kreshnik Çollaku ka deklaruar së fundmi se në protestën e 16 shkurtit një nga personat që ka goditur derën e Kryeminsitrisë ka qenë i inflirtuari i policisë. 

Sipas Çollakut i inflirtuari i policisë ka qenë i veshur me xhup të kuq dhe shprehet se dyshohet se ka qenë policia ajo që ka orientuar dhunën në atë protestë. 

Gjatë protestës së 16 shkurtit nuk kanë munguan edhe përplasjet mes policisë dhe protestuesve. Këta të fundit goditën derën e Kryeminsitrisë, hoqën kërpudhën që ndodhej para këtij istitucioni. Nga gazi losjellës disa prej protestuesve përfunduan në spital. (lexo këtu)

Reagimi i plotë:

Sipas burimeve konfidenciale nga brenda policise na behet e ditur se ne grupin qe godiste deren e kryeministrise midis protestuesve,ne protesten e 16 shkurtit,nje individ i veshur me xhup te kuq ka qene i infiltruar i Policise civil.

Dyshohet se vete policia ka orientuar dhunen drejt deres te kryeministrise per te justifikuar goditjen e turmes me gaz toksik.

Kerkohen foto e nje infividi me xhup te kuq qe godet deren e kryeministrise,polic civil i infiltruar. Ftoj gazetare te pavarur e profesioniste te hetojne ne kete skandal shteteror te paprecedente.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment