Diaspora

Prosperiteti dhe e ardhmja e Ballkanit Perëndimor/ Drejtuesit kryesorë të komunitetit shqiptaro-amerikan në SHBA mblidhen me ambasadorin Richard Grenell

Drejtuesit kryesorë të komunitetit shqiptaro-amerikan në SHBA mblidhen me ambasadorin Richard Grenell.
Featured image of article: Prosperiteti dhe e ardhmja e Ballkanit Perëndimor/ Drejtuesit kryesorë të komunitetit shqiptaro-amerikan në SHBA mblidhen me ambasadorin Richard Grenell Drejtuesit kryesore te komunitetit shqiptaro-amerikan ne Michigan

TIRANE– Drejtuesit kryesorë të komunitetit shqiptaro-amerikan në Michigan, SHBA janë mbledhur me ambasadorin Richard Grenell.

Kjo dreke u organizua me mbeshtetjen financiare të Alfons Grishaj, Avokatit Josef Dedvukaj, biznesmenit Mondi Rakaj, Valentin Lumaj dhe me pjesmarrjen aktive te katër drejtuesve kryesorë të komunitetit fetar në Michigan, Imamit Shuajp Gerguri, Dom Fred Kalaj, Dom Ndue Gjergji dhe të Baba Elidon Pashait, por gjithashtu kishte dhe organizatore te tjere te nderuar nga komuniteti shqiptar.

Tema kryesore e ketij takimi ishte prosperiteti dhe e ardhmja e Ballkanit Perendimor, mbeshtetja intensive financiare e Kosoves dhe e rajonit dhe normalizimi i maredhenieve midis vendeve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

U ngritën shqetesimet e shumta te opozites, bashkeqytetareve, largimin ne mase te rinise, korrupsionin,  keq qeverisjen ne Shqiperi, mungesen e demokracise, vjedhjen e zgjedhjeve, kultivimin e droges dhe trafiqeve nen mbeshtetjen e qeverise,  krijimin e nje qeverisje bashke me krimin e organizuar, etj dhe kerkova mbeshtetje me te madhe per opoziten.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment