Aktualitet

Prokuroria nis hetimet për zjarrin në spitalin e Durrësit, sekuestrohen dosjet e rrjetit dhe raportet e mirëmbajtjes

Prokuroria nis hetimet për zjarrin që ra në spitalin e Durrësit.
Featured image of article: Prokuroria nis hetimet për zjarrin në spitalin e Durrësit, sekuestrohen dosjet e rrjetit dhe raportet e mirëmbajtjes Foto nga Durrësi

Durrës- Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet lidhur me përfshirjen nga flakët të Spitalit të Durrësit në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se me prokurorja Pranvera Gruda ka sekuestruar dosjet e rrjetit, ndërhyrjet dhe raportet e mirëmbajtjes së paneleve që u shkrumbuan nga flakët. Grupi hetimor ka kërkuar edhe raportin e kolaudimit të bombulave të shuarjes së zjarrit, planin e emergjencës dhe informacion nëse ka apo jo sistem sensorësh për zjarrin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al

Shto Koment