Horoskopi

Projekte në realizim, para dhe romancë / Horoskopi sipas Susan Miller për muajin maj

Featured image of article: Projekte në realizim, para dhe romancë / Horoskopi sipas Susan Miller për muajin maj Horoskopi sipas Susane Miller për muajin maj.
Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Deri më tani, e gjithë vëmëndja ka qenë në karrierën tuaj, por yjet tuaj tregojnë një dëshirë të madhe për të kthyer vëmendjen në jetën tuaj
private për të shijuar pak ekuilibrin. Filloni duke shkruar ide se si mund ta
ktheni shtëpinë tuaj në një pasqyrim të vërtetë të stilit tuaj. Ju do të keni mundësi të filloni të punoni në hapësirën tuaj të jetesës, meqë Marsi, sunduesi yt, do të hyjë në hapsirën tuaj të katërt të shtëpisë dhe të familjes nga 15 maji, për të qëndruar deri më 1 korrik. Nëse keni nevojë për të blerë sende të reja për shtëpinë tuaj, ky do të ishte muaji i përsosur për të shfletuar dyqanet, për të gjetur atë pjesë të bukur të mobiljeve, kompletet luksoze të linjave, apo orendi të veçanta që do t’i duash përgjithmonë.Marsi shpesh sjell zhurmë në sferën e jetës që ai viziton, kështu që mund të lëvizni, të merrni një kontraktues ose piktorë, ose të ftoni disa anëtarë të familjes që të vijnë për të qëndruar në dhomën tuaj të ndenjes.

Ju mund të argëtoni miqtë duke organizuar një darkë për të treguar  aftësitë tuaja të gatimit. Nëse jeni transferuar diku përkohësisht, vëllai ose  motra juaj do të marrë një pozicion të rëndësishëm në jetën tuaj këtë muaj, kështu mund t’ju befasojnë me një festë inagurimi.

Nëse keni nevojë të nënshkruani një kontratë qiraje ose dokumente të tjera të rëndësishme ose të blini diçka të shtrenjtë, bëjeni me 2 maj, kur Merkuri dhe Jupiteri do të jenë në komunikimin ideal. Nëse keni nevojë për miratimin e një hipotekë, aplikoni më 16 ose 17 maj .

Në këto data do të jetë momenti juaj më i mirë për të dëgjuar lajme të mira në lidhje
me çështjet financiare, të lidhura me shtëpinë. Shikoni hënën e plotë të
18 majit, plus ose minus katër ditë, për lajme të mira dhe një përgjigje konfirmuese.
Para se të filloni të përqëndroheni në shtëpinë tuaj për gjashtë javët e ardhshme, mund të dëshironi të shijoni ndryshimet sezonale me një udhëtim të shpejtë në një mjedis të afërt natyror ku mund të shijoni jashtë, mbushni mushkëritë tuaja me ajër të pastër , dhe të ecni me këmbë, gjëra këto që sjellin një shkëlqim rozë në fytyrën tuaj. Nëse dëshironi të udhëtoni, planifikojeni të shkoni gjatë gjysmës së parë të majit, kohën tuaj më të mirë.

Hëna e re e 4 majit në Dem të qëndrueshëm, do t’ju ndihmojë të fitoni më shumë para, qoftë përmes një ngritjeje ose oferte të re pune. Menaxhimi duket në një gjendje shpirtërore të kujdesshme dhe jo shumë bujare, kështu që nëse nuk i merrni të gjitha çfarë kërkoni, mos e ndjeni se është një pasqyrim se sa ju vlerësojnë juve. VIP-at janë të impresionuar me ju dhe qasjen krijuese ndaj projekteve që keni demonstruar, dhe qëndrimi i shkëlqyer i Neptunit ndaj Diellit dhe hënës së re do ta zbulojë këtë.
Hëna e re e këtij muaji më 4 maj do të shfaqet në të njëjtën shenjë si Demi. Urani është planeti i ngjarjeve të papritura, kështu që pas hënës së re, mund të keni një mundësi të papritur për të rritur të ardhurat tuaja. Qëndroni vigjilentë dhe me këmbë në tokë. Ngjarjet mund të shkojnë në
mënyra të tjera, por bëjeni rastin tuaj më të mirë për një rritje bujare, sepse me Uranin nuk e dini kurrë se si do të shkojnë gjërat. Qëndro
pozitive pasi bisedimet mund të shkojnë në favorin tuaj. Ju duket se
gëzoni siguri të qëndrueshme në vendin e punës, por reputacionin juaj në karrierë, vazhdon të ngjitet në lartësi verbuese dhe kjo mund të jetë ngushëlluese për t’u ditur.

Të gjitha bisedimet financiare do të fillojnë të shkojnë në favorin tuaj sapo të lëvizni më pranë hënës së plotë të 18 majit në Akrep, shtëpinë tuaj të tetë “të parave të njerëzve të tjerë”. Kjo hënë e plotë dhe Dielli do
të jenë miqësore ndaj Saturnit dhe Plutonit, dy planete financiare të fuqisë që aktualisht janë të bazuara në shtëpinë tuaj të dhjetë të famës, nderit dhe arritjeve. Në vend se të kërkoni një rritje të madhe të pagave, yjet tuaj sugjerojnë që ju mund të bëni më mirë duke kërkuar përfitime nga kompania, të tilla si: Sigurim shëndetësor të besueshëm, një bonus në fund të vitit, komision bujar, barazi në firmë, ditët e pushimeve, fondet që përputhen me punëdhënësin për shkollimin e kolegjit, ose përfitime të tjera.
Kur është fjala për romancë, do të keni një pamje të shkëlqyer për argëtim dhe dashuri, ndërsa Venusi kalon nëpër Dash, një vend që Venusi e mori më 20 prill dhe do të qëndrojë deri më 15 maj. Kjo do t’ju japë një prani të shkëlqyer, kështu që do të ishte koha e duhur për të shpenzuar pak para në sendet e reja si veshjet, sepse do të merrni shumë komplimente.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju ndoshta jeni duke menduar për të bërë ndryshime në jetën tuaj të përgjithshme dhe në mënyrë specifike në lagjet tuaja të banimit dhe nëse po, tani do të keni një shans të artë për të ndërmarrë veprime të shpejta, pas hënës së re të 4 majit. Urani do të përafrohet me Diellin tuaj në Dem, për herë të parë në jetën tuaj, dhe do të mbetet me ju gjatë shtatë viteve të ardhshme. Ju do të shkëputeni nga çdo rrethanë kufizuese, dhe mund të habitni miqtë dhe familjen me njoftimet tuaja. Nëse ditëlindja juaj bie në prill, do të ndjeni efektet e Uranit. Me Diellin si sundimtar natyror të sektorit tuaj të shtëpisë dhe të familjes,
banesat tuaja mund të kenë të nevojshëm një ndryshim. Hëna e re e 4 majit do të jetë në Dem dhe do të aktivizojë këtë pjesë të jetës suaj, kështu që nëse do të dalin mundësi, do të dëgjoni lajmet brenda ditëve pas ardhjes së hënës së re. Urani (në Dem për shtatë vitet e ardhshme) është planeti i gjenive, kështu që ju do të mendoni për ide të jashtëzakonshme,
të lidhura me shtëpinë. Nëse jeni në procesin e një projekti rinovimi afatgjatë në shtëpinë tuaj, ju mund të përparoni në një nivel më produktiv. Nëse jeni duke punuar në mënyra për të ndihmuar një të afërm të moshuar, si prindërit, opsionet e duhura kanë të ngjarë të dalin shpejt nësei kërkoni.Marsi po kalon aktualisht në sektorin tuaj financiar, prandajshpenzimet tuaja do të jenë më të larta se zakonisht në pjesën e parë të muajit maj, një prirje që filloi në prill. Shpenzimet tuaja më të larta se ato të zakonshme do të ulen ndjeshëm, pasi Marsi të hyjë në Gaforre më 15 maj dhe do të mbetet në rangun normal të pjesës tjetër të vitit 2019.Një hënë e plotë, në 18 maj, e mbushur me çudira dhe dritë, bie në shenjën tuaj të kundërt të Akrepit, dhe do t’ju sjellë shumë arsye për t’u ngacmuar në lidhje me çështjet e dashurisë dhe martesës. Nëse shpresoni të merrni
(ose të jepni) një propozim, kjo hënë e plotë mund ta sjellë atë ‘moment fatal’ brenda disa ditësh dhe nëse po, propozimi mund të vijë nga asgjëja. Sundimtari juaj, Venusi, tani është në Dem dhe bashkon Uranin, duke sjellë një numër ngjarjesh spontane, romantike, kryesisht për shkak se magnetizmi juaj do të jetë i papërmbajtshëm. Nëse jeni i martuar, një udhëtim emocionues në distanca të gjata në një vend që do të kërkojë pasaportën tuaj
mund të jetë në axhendë.Një nga ditët tuaja më romantike të muajit do të jetë 9 maji, kur Venusi dhe Jupiteri, planeti i fatit të mirë, do të bashkohen për ta bërë këtë ditë një dallgë me katër yje në jetën tuaj personale.Nëse nuk jeni as i martuar as nuk parashikoni një angazhim, mund ta përdorni këtë hënë të plotë të bujshme për të ndërtuar një bashkëpunim të rëndësishëm biznesi në ditët që rrethojnë 18 majin. Përsëri, ngjarjet do të përshpejtohen me ritme të shpejta, por nuk do të nxitojnë. Aspektet tuaja tregojnë se do të ishte e mençur të lejoje kohë për të pasur një konsultim me avokatin tuaj. Pjesa e parë e muajit maj, në hënën e re më 4 maj, do t’i kushtojë më shumë vëmendje juve dhe nevojave tuaja personale, ku më vonë hëna e plotë do të kalojë tek partneri juaj ,por për këtë do të flas në një moment tjetër.Përsëri, ritmi do të përshpejtohet , por mos nxito. Nëse jeni gati të angazhoheni me një partner ose bashkëpunëtor, merrni kohën e nevojshme për t’u menduar, përmes planit tuaj dhe konsultohuni me avokatin tuaj.Siç e shihni duke lexuar këtë raport, pjesa e parë e muajit maj, në hënën e re më 4 maj, do t’i kushtojë më shumë vëmendje juve dhe nevojave tuaja. Më vonë, në hënën e plotë më 18 maj, ky përkushtim do të kalojë nga ju tek partneri juaj. Në të vërtetë, hëna e plotë e 18 majit do të jetë befasuese në bukurinë e saj dhe në ndikimin emocional. Kjo do të ishte koha e përkryer për t’u fejuar ose për t’u martuar. Mos harroni, të gjitha hënat e plota kanë një plus ose minus në katër ditë, kështu që nëse keni nevojë për një datë më të hershme, propozoni ose martoheni më 16 maj kur Merkuri dhe Saturni do të jenë në sinkronizimin ideal. Unë e dua këtë hënë të plotë, sepse ajo do të jetë e orientuar bukur në Saturn dhe Pluton. Kjo gjë është aq e mirë për lumturinë afatgjatë. Nëse jeni martuar tashmë, në këtë ditë ju dhe bashkëshorti juaj mund të bëni një angazhim për një qëllim madhor, së bashku.Vibrimet e forta të dashurisë  do të vazhdojnë të vijnë. Më 30 maj, Venusi dhe Neptuni, planeti i dashurisë së pakushtëzuar, do t’ju tregojë ndjenjat lirike dhe poetike të dashurisë. Bëni një premtim njëri-tjetrit dhe vendosni një plan për të ardhmen e afërt  të diçkaje të veçantë, që mund të bëni së bashku.Ditën tjetër, me 31 Maj, Venusi do të sinjalizojë Saturnin dhe çfarë do të premtoni atë ditë do të qëndrojë përgjithmonë.Ju keni një
parashikim shumë emocionues! Jeta jote po ndryshon, i dashur Dem, dhe kjo është e gjitha për mirë.

Binjakët (21 Maj- 20 Qershor)

Me të filluar muaji maj, punoni në projektet tuaja në vetmi dhe merrni një moment për të kapur frymën tuaj, kohë pas kohe për të nxjerrë në pah aftësitë tuaja për muajt e ardhshëm. Dielli, hëna e re dhe Urani do të kalojnë nëpër shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, duke treguar se do të jeni të ndjeshëm ndaj gjithçkaje që ndodh rreth jush, si në mjedisin tuaj ashtu edhe në lidhje me të tjerët. Ju do të vini re mënyra, gjeste dhe elemente të tjera të gjuhës së trupit. Kjo do t’ju ndihmojë të zgjidhni qëllimet e tjera dhe t’ju lejojë të shihni kuptimet më të thella të fjalëve dhe ngjarjeve. Kjo mund të çojë në nxitje të fuqishme dhe intuitive që duhet t’i dëgjoni. Për miqtë tuaj mund të paraqiteni në mënyrë tërheqëse këtë muaj.
Hëna e re në shtëpinë e dymbëdhjetë është një shenjë se duke punuar me veten, larg bashkëpunëtorë, do të jetë çelësi i produktivitetit të lartë këtë muaj. Nëse mund të organizoni një periudhë paqësore në një kasolle në pyll ose të bëni kërkime në një bibliotekë të vjetër dhe të bukur, në një ndërtesë madhështore në qendër të qytetit, atëherë shkoni. Në maj ju do t’i ktheni orët tuaja në ar.

Marsi, tek Binjakët për herë të parë në dy vjet, ju kërkon që të kontrolloni ndjenjat e forta të qëllimit. Marsi do t’ju japë vendosmërinë për të vazhduar, sepse ju duket se jeni shumë më afër fitores sesa keni qenë ndonjëherë. VIP-at do të dëgjojnë atë që keni për të thënë, dhe tani mund të miratoni planet tuaja më të dashura dhe të veproni. Në sektorin tuaj të parave (shtëpia e tetë), Saturni dhe Plutoni do të forcojnë emrin dhe profilin tuaj të lartë në industrinë tuaj dhe ju mund të diskutoni për një projekt artistik ose film / TV.
Hëna e plotë më 18 maj do të gjeje ty duke përfunduar një projekt pune të rëndësishëm. Nëse keni nevojë të punësoni dikë për shtëpinë tuaj, si një dado ose administratore, ose departamentin tuaj në punë, kjo hënë e plotë do të ishte koha e përsosur për të njoftuar zgjedhjen tuaj. Hëna e plotë do të marrë trarë argjendi nga Neptuni, aktualisht në shtëpinë tuaj të famës dhe nderit, kështu që puna që po bëni tani do t’ju lejojë të impresiononi VIP-at. Në të vërtetë, ju mund të gjeni veten të ftuar në një intervistë ose shtypi mund të shkruajë për ju. Jepini këtij projekti gjithçka të mundeni.
Kjo hënë e plotë mund të shënojë një kohë, në të cilën shëndeti juaj do të përmirësohet, veçanërisht në rastet ku është kërkuar dhe kujdes i posaçëm nga mjekët. Të gjitha shenjat tregojnë ndjenjën tuaj më të fortë dhe më energjike brenda katër ditëve (plus ose minus) të 18 majit.

Mund të keni shpenzime të larta deri në gjysmën e dytë të majit dhe gjatë muajit qershor, por më 22 maj, kur Marsi merr sinjale të lumtura nga Urani, ju mund të bëni një shitje ose të dëgjoni një fatkeqësi që së shpejti do të jetë në rrugën e saj për tek ju.
Merkuri, sundimtari yt, do të sinjalizojë disa planete këtë muaj dhe do të krijojë të paktën një mundësi të lidhur me punën, për ju.
Një nga ditët më të mira të muajit do të vijë më 2 maj, kur Merkuri dhe Jupiteri do të jenë në sinkron, duke e bërë atë një ditë të mbarë për të nënshkruar një kontratë ose për të dhënë një fjalim. Kjo do të ishte gjithashtu një ditë e mrekullueshme për të bërë një prezantim ose një shitje ose për të pasur një intervistë. Ju do të jeni shumë të favorizuar kështu që përpiquni të fitoni.

Dita tjetër e çuditshme do të jetë 16 maj, kur Merkuri dhe Saturni do të punojnë së bashku për t’ju dhënë stabilitet dhe favor të gjatë. Në këtë ditë, bëni një premtim ose vulosni një marrëveshje që do të donit ta shihnit në vend, tani dhe përgjithmonë.
Në aspektin e argëtimit dhe dashurisë, dita e artë e yllit do të jetë 9 maji, kur Venusi dhe Jupiteri do të përafrohen për një mbrëmje qiellore. Sigurohuni të jeni me miqtë ose në një ngjarje që tërheq shumë njerëz së bashku, të themi, për një party. Çfarëdo që të bëni në këtë ditë magjike është e sigurtë që do të kënaqeni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Muaji fillon në heshtje, sepse në fillim, Marsi do të gjendet ende në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të të gjitha gjërave të fshehura dhe të bëra pas dyerve të mbyllura, një pengesë kjo, nga prilli. Ju duket se po punoni në pjesët përfundimtare të projektit të madh në të cilin jeni përqendruar për javë ose muaj. Ose, mund të keni filluar një punë të re dhe po aplikoni qasjen tuaj strategjike ndaj rolit të ri. Me të hyrë në Maj, shumë shpejt do t’ju duhet t’i tregoni punën tuaj publikut.
Një kapitull i ri do të nisë në karrierën tuaj, sapo Marsi të mbërrijë në Gaforre, nga 15 qershori deri më 1 korrik. Në atë periudhë do të keni momentin më të favorshëm për të shfaqur idetë tuaja ose produktin / shërbimin e ri, në sytë e botës. Ndërsa Marsi është në Gaforre, ju do të lëvizni me shpejtësinë e dritës dhe do të jeni të ngjashëm një rrotë makinerie, me energji të shkëlqyeshme. Kjo do të jetë një nga periudhat më të rëndësishme të karrierës, për vitit 2019. Duket se ju keni bërë përgatitjen e nevojshme për ta bërë projektin tuaj një sukses para 15 majit. Kjo është arsyeja që idetë tuaja do të përshëndeten me entuziazëm si origjinale dhe inovative.

Nuk ka dyshim se gjysma e dytë e majit do të jetë pjesa juaj më vitale e muajit. Marsi do të nxisë guximin tuaj dhe do t’ju kërkojë të shkoni përpara në projektet tuaja më të dashura, dhe ju duhet të jeni të sigurt se mund të jeni të suksesshëm në të gjitha ato që keni vendosur të bëni. Marsi është planeti luftarak dhe do të jetë atje për t’ju treguar se jeni shumë më i fortë, më i mençur dhe më kreativ sesa mund të mendoni. Në gjashtë javët e ardhshme ju mund të bëni më shumë përparim se në çdo kohë tjetër të këtij viti, dhe rezultatet mund të jenë emocionuese dhe mund të ndryshojnë jetën tuaj.
Ju do të keni kohë të lëshoheni dhe të tërhiqeni edhe në muajin maj. Hëna e re e 4 majit në Dem do të sjellë kënaqësi të papritur me miqtë në javët që pasojnë. Miqtë tuaj do të ndjejnë se ju keni qenë të ngarkuar me punë dhe nuk keni pasur kohë të mjaftueshme. Kështu që në përputhje me rrethanat, miqtë tuaj do të vijnë në kërkim për ju, do t’ju marrin për dore, për t’ju tërhequr jashtë botës tuaj të punës. Ju do të jeni mirënjohës që ata e bënë këtë sepse do ta keni të domosdoshëm këtë ndryshim atmosfere.
Pjesa kryesore e muajit do të jetë me hënë të plotë në Akrep, me 18 maj, duke dhuruar një ndriçim të madh. Kjo hënë e plotë do të ndriçojë shtëpinë tuaj të pestë dhe mund të sjellë një vendim për personin që keni takuar. Kjo do të jetë një nga hënat më të bukura të vitit, kështu që lajmet duhet të jenë pozitive dhe madje emocionuese. Ju mund të merrni vendime për marrëdhënien tuaj në të ardhem, duke vendosur të jeni së bashku, duke lëvizur së bashku, ose mund të çoni marrëdhënien tuaj në fejesë ose martesë. Nëse jeni tashmë të dashuruar, lejleku mund të fluturojë me krahët e tij, gati për t’ju dhënë një fëmijë së shpejti, ose mund të bëni plane për një fëmijë që tani.

Në të njëjtën kohë, kjo hënë e plotë e sjell kreativitetin tuaj në lartësitë e duhura, duke ju mbushur me ide. Ju mund të shfaqni një detyrë të përfunduar. Koha juaj është e përkryer për projektin tuaj i cili do të jetë i shkëlqyr. Në këtë hënë të plotë me ngjyra të ndezura të 18 majit, ju do të përshëndeteni si një yll roku.

Luani (23 Korrik- 22 Gusht)

Maji do të jetë një muaj emocionues për avancimin profesional dhe është një nga më të mirat e vitit 2019. Lajmet do të vijnë në dhjetë ditët pas hënës së re të 4 majit. Do të duhet të bëni pjesën tuaj duke i treguar universit, se ju jeni të hapur për të përqafuar ofertat që vijnë në drejtim të karrierës dhe të gatshëm të shpenzoni energji për t’i fituar ato. Nëse e bëni këtë, inkurajimi i planetit do të ndriçojë nga lart dhe ju do t’i merrni sukseset me lehtësi. Ju jeni në një periudhë shpërblimi të madh tani, kështu që çdo punë e re që ju diskutoni në maj duhet të jetë qartësisht një hap në drejtimin e duhur, me një pozicion më të mirë dhe me më shumë fuqi dhe përgjegjësi. Urani, planeti i të gjitha gjërave papritura, ka të ngjarë të sjellë lajme që kurrë nuk do t’i prisni, në mënyrë të befasishme.
Hëna e re do të arrijë tek Neptuni, kështu që nëse jeni artist ose punoni si pjesë e stafit mbështetës të artistëve, ju mund të fitoni rolin e ëndrrave tuaja i cili do të vinte me një kompensim bujar. Saturni dhe Plutoni në një kënd të mirë për këtë hënë të re, sugjerojnë se puna e re që do të bëni do t’ju çojë në një drejtim të ri duke të sjellë një ndjenjë ngushëlluese për sigurinë e vendit të punës. Kjo gjithashtu do t’ju ndihmojë të mësoni një aftësi të re, duke ju lejuar të hyni në një fushë më të sofistikuar profesionale. Ju do të jeni në gjendje të përdorni njohuritë tuaja në të ardhmen. Kjo do të jetë një perlë në kurorën tuaj. Jepini punës tuaj të re gjithçka që keni. Më pëlqen që Jupiteri dhe Merkuri do të jenë në sinkronizim dhe paratë që ju ofrohen do t’ju bëjnë të lumtur.
Me 22 maj një mundësi pune do t’ju vijë në mënyrë të paparashikuar duke ju zënë në befasi dhe emocionuar pafund. Mbani telefonin tuaj celular të aktivizuar! Kjo do të vijë falë një bashkëpunimi mes Marsit dhe Uranit, deri në atë moment në një shtrirje të përsosur. Ju do të gjeni punë ose roli do të jetë i përshtatur për ju.
Situata juaj e banimit do të sjellë mbylljen në hënën e plotë të 18 majit. Ju mund të jeni duke lëvizur për të përfituar nga mundësitë tuaja të mira për vende të reja pune. Nga ana tjetër, mund të përmirësoni standardin tuaj të jetesës, sepse aftësitë tuaja janë në rritje duke ju sjellë më shumë para. Nëse nuk lëvizni, rinovoni ose pranoni ofrimin e mobiljeve, mund të mendoni për prindërit tuaj, të cilëve mund t’ju duhet t’i rekomandoni një përgjigje për një dilemë që po përpiqen të zgjidhin këtë muaj.
Një udhëtim i marrë më 2 maj, ndoshta për të diskutuar një ide kreative me një klient të bazuar në një distancë do të shkojë jashtëzakonisht mirë.

Së fundmi, jeta juaj shoqërore do të shpërthejë me ftesa në gjysmën e parë të majit, ndërsa Marsi kalon kohën me Binjakët. Një kohë e zënë, që keni përjetuar me miqtë muajin e kaluar (prill), sepse Marsi hyri për herë të parë në Binjak më 30 mars.
Dita më magjike, romantike e këtij muaji do të jetë 9 maj, kur Venusi dhe Jupiteri të bashkohen. Jo vetëm që do të shkëlqejë jeta juaj e dashurisë, por gjithashtu mund të dëgjoni lajme emocionuese për një punë ose detyrë fitimprurëse edhe në këtë ditë. Më 9 maj, Venusi, planeti që rregullon shtëpinë tuaj të dhjetë të diellit, të suksesit, të karrierës prestigjioze, do të përafrohet me Jupiterin financiar. Venusi do të jetë në shtëpinë tuaj të nëntë, kështu që ju mund të merrni një detyrë të veçantë nga jashtë ose nga një kompani ndërkombëtare me një post në vendin tuaj. Ose, mund të ndodhë që fati juaj do të rrjedhë nga radioja, televizioni, interneti, ose publikimi. Nëse jeni një avokat, punoni në sistemin gjyqësor, ose keni një çështje në pritje, 9 maji do të jetë një nga ditët tuaja të preferuara.

Me kalimin e muajit, nëse punoni në art apo argëtim, ju mund të bëni një shitje të rëndësishme më 30 maj, kur Venusi dhe Neptuni do të punojnë së bashku për ta bërë jetën mjaft magjepsëse dhe fitimprurëse.

Virgjëresha ( 23 Gusht- 22 Shtator)

Me një pikëpamje të tillë të fortë për dashurinë, flirtoni me partnerin tuaj dhe bëni gjithçka që mundeni ta bëni muajin e gëzuar të Majit, një kohë të veçantë për ju të dy. Partneri juaj do të habitet nga shpirti juaj i gjallë dhe do të përgjigjet në të njëjtën mënyrë. Një ditë shumë e ëmbël për të befasuar partnerin tuaj do të jetë 30 maji. Ju keni shumë kohë për t’u përgatitur, prandaj mendoni të bëni diçka unike.
Duket e mundshme që ju do të udhëtoni në një vend të largët, dhe gjithashtu duket sikur do të shoqëroheni nga dikush në punë, ndoshta shefi juaj ose një shok grupi, për të thirrur një klient në një qytet të largët. Me temën e partneritetit të fortë, duke shkuar me një bashkëpunëtor nga puna ose, edhe për kënaqësi, me partnerin tuaj romantik ose bashkëshortin, do të sigurojë suksesin e udhëtimit tuaj.
Në hënë të plotë, më 18 maj, plus ose minus katër ditë, mund të përfundoni një udhëtim tjetër më të shkurtër dhe kjo duket thjesht personale dhe zbavitëse.
Megjithatë, në të njëjtën kohë, brenda katër ditëve nga 18 maji, mund të merrni miratimin përfundimtar për një ide kreative. Nëse ju jepet një kontakt pranë kësaj hëne të plotë, dhe avokati juaj ju ka dhënë dritën jeshile, me çdo kusht vazhdoni dhe nënshkruani. Nëse keni nevojë të nënshkruani më herët, bëjeni, kur Merkuri dhe Jupiteri të jenë në sinkron. 2 maji, një ditë e përkryer për një bashkëpunim të suksesshëm, ose më 16 maj, kur premtimet e bëra do të zgjasin për një kohë të gjatë, ndoshta përgjithmonë.
Marsi ju ka përgatitur për një rol të madh në karrierën tuaj që nga 30 marsi, kur hyri tek Binjakët për herë të parë në dy vjet. Marsi po punon shumë për të rritur profilin tuaj në industrinë ku punoni dhe këtë muaj ju mund të merrni publicitet të lakmueshëm ose do të zbuloni një mundësi të shkëlqyer për të ecur përpara si rezultat i reputacionit dhe përvojës suaj.
Marsi do të vendosë bazat për më shumë sukses në karrierë pasi hëna e re e re do të shfaqet muajin e ardhshëm më 3 qershor, gjë që do t’ju ndihmojë të shihni shpërblimin që keni merituar gjatë gjithë kësaj kohe. Tani për tani, Marsi në Binjakë do t’ju japë energjinë, motivimin dhe këmbënguljen që do t’ju duhet për të zmadhuar në mënyrë efektive pozicionin tuaj të ri. Një ditë e përkryer për të pasur një intervistë të suksesshme për një punë të re do të jetë me 14 maj.
Me 2 maj, planeti sundues, Merkuri, do të punojë ngushtë me Jupiterin, duke e bërë atë një ditë ideale për t’ju kushtuar çështjeve të lidhura me shtëpinë, të tilla si blerja e një shtëpie, dhënia me qira e një apartamenti ose blerja e mobiljeve të reja.
Një tjetër ditë do të shkëlqejë do të jetë 9 maji, kur Venusi dhe Jupiteri do të punojnë së bashku. Kjo është një ditë ideale për zgjedhjen e mobiljeve ose ngjyrave, pllakave, ose një element tjetër dekori për shtëpinë tuaj.
Më 8 maj, do të jetë edhe dita e përsosur për të krijuar ide gjeniale me një person në të cilin besoni plotësisht.

Hëna e plotë më 18 maj do të jetë një nga më të ëmblat që keni parë ndonjëherë. Ju do të keni gjithçka rreth vetes, e dashur Virgjëreshë! Planifiko një udhëtim të vogël, nëse është e mundur.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Ju duket e gatshme të shikoni në financat tuaja për të parë nëse mund të përmirësoni performancën e kursimeve dhe investimeve tuaja. Nëse keni nevojë për një hipotekë ose hua, flisni me bankierin tuaj dhe do të jeni të mençur ta bëni këtë menjëherë pas ardhjes së hënës së re më 4 maj.Pjesa e parave tuaja të parave të njerëzve të tjerë do të shkëlqejë shkëlqyeshëm.

Nga të gjitha mundësitë, duket se jeni fokusuar kryesisht në marrjen e një huaje ose hipoteke për të përmirësuar shtëpinë tuaj.

Ky është sigurisht një nga muajt më tw mirw financiar të vitit, sepse hëna e plotë e 18 majit do të theksojë gjithashtu financat tuaja, por në atë moment do të merrni mbylljen. Kjo hënë e plotë do të jetë në Akrep, një shenjë e mirë financiare dhe do të jetë shumë miqësore. Kjo do t’ju lejojë të shihni planet tuaja deri në përfundimin e tyre logjik dhe me aspekte të tilla të fuqishme rreth jush, duket se do të jeni entuziast për rezultatin.

Nëse maji nuk është koha e përkryer për të marrë një udhëtim, do të keni një shans të dytë për të shkuar në hënë e re muajin e ardhshëm, pas 3 qershorit, duke ju lejuar të udhëtoni me gëzim me një zemër të lirë.

Marsi do të hyjë në Gaforre dhe do ta ndezë shtëpinë tuaj të dhjetë të nderit, çmimeve dhe arritjet më 15 maj dhe do të qëndrojë deri më 1 korrik, duke ju dhënë një kohë ideale për të kërkuar punë. Korriku do të mbajë dy eklipse dhe ai më 2 korrik mund të sjellë ndryshime masive brenda kompanisë suaj ose në karrierën tuaj. Karriera juaj duket se po ndryshon dhe do të ishte e mençur të shikoni opsionet e reja në rast se nuk u pëlqejnë ndryshimet në zyrën tuaj që janë në rrugë të drejtë.

Ndërsa ju keni ndihmën e Marsit gjatë gjysmës së dytë të majit dhe gjatë gjithë muajit qershor, shikoni se çfarë ka në botë për ju, duke intervistuar diskretisht për çdo punë që ju intereson.  Ju nuk duhet të ndryshoni vendet e punës nëse nuk doni, sigurisht që vetëm gjysma e dytë e majit dhe e gjithë qershorit do të ofrojë disa nga mundësitë tuaja më të mira.

Thjesht duke shkuar jashtë dhe duke u intervistuar për një punë të re do të zgjeroni njohuritë tuaja për industrinë tuaj dhe bazën tuaj të kontakteve.   22 maj do të mbushet me surpriza të lumtura në lidhje me karrierën dhe paratë e lidhura me punësimin.

Akrepi (23 tetor- 21 nëntor)

Këtë muaj, ju do të jeni në një pozicion kryesor për të bashkuar forcat me një partner të rëndësishëm për ju. Kjo do të thotë që ju do të merrni ose do të jepni një propozim për martesë ose, nëse jeni i/e martuar do të dalë me një qëllim për të punuar së bashku me partnerin tuaj. Mundësitë janë të pafundme.

Hëna e re e 4 majit do të jetë një bekim për partneritetin tuaj të ri, në dashuri dhe martesë ose në karrierë dhe në biznes. Neptuni do t’ju ndihmojë nëse jeni të angazhuar ose të martuar, dhe në lidhje me aleancat tuaja të biznesit, Neptuni do të shtojë kreativitetin në punën tuaj artistike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëse dëshironi të merrni një partner në biznes, ai person mund të jetë një partner biznesi, ose mund të jetë agjent, publicist, menaxher i mediave sociale, avokat, kontabilist, kontabilist, partner me shkrim ose specialist tjetër. Saturni do të jetë jashtëzakonisht i favorshëm, kështu që duket se çdo pakt që bëni me një partner do të qëndrojë në vend një kohë shumë të gjatë.

Deri në 18 maj, hëna e plotë do të shfaqet në Akrep, kështu që është e qartë se një dëshirë që është shumë e rëndësishme për ju do të realizohet. Përsëri, ky është një moment i lumtur.

Venusi do të lidhet me Uranin, planetin e befasishëm dhe megjithëse nuk e dini kurrë se çfarë Urani do të sjellë, këtë herë, pamja juaj duket jashtëzakonisht e lumtur, sepse të dy Venus dhe Urani do të sinjalizojnë Marsin, sundimtarin tuaj të mesëm, në një shkëmbim qiellor që do mbështesin ëndrrat tuaja.

Tre ditë para hënës së plotë, më 15 maj, Marsi do të shkojë në Gaforre, që të qëndrojë deri më 1 korrik dhe ky është një vend tepër i ëmbël për Marsin që të jetë për ju. Merrni në konsideratë një vend afër ujit, ose vizitoni një vend që lidhet me vendin ku etërit tuaj jetuan për të krijuar një udhëtim në një kohë dhe vend historik që ka një kuptim të veçantë për ju.

Pranë përfundimit të muajit, më 30 maj, gjërat do të pikturohen shkëlqyeshëm me, Venusin dhe Neptunin. Venusi do të jetë në Demi, duke shtuar ëmbëlsi në marrëdhënien tuaj.  Këto dy planetë magjepsës, Venus dhe Neptuni, do të komunikojnë me njëri-tjetrin më 30 maj. Keni kaq shumë ngjarje të lumtura në maj.

Shigjetari (22 nëntor- 21 dhjetor)

Nëse keni qenë duke u përpjekur të krijoni një marrëveshje me një klient të rëndësishëm ose për të ndërtuar kurajën për t’u zotuar për martesë, në këtë muaj jashtëzakonisht të lumtur dhe pozitiv, ju keni moment të përsosur në dashuri ose biznes. Përveç kësaj, me Marsin në Binjakë, shenjën tuaj të kundërt, mund të bisedoni deri më 15 maj për të shkruar një kontratë përfundimtare. Planetet do të jenë në pozita të tilla të veçanta që do të ketë një ndjenjë festive në ajër gjatë gjithë muajit.

Me Marsin në anën perëndimore të tabelës, mund të duhet të lejoni që partneri juaj të marrë drejtimin. Marsi është forcë dhe nëse partneri me të cilin jeni është veçanërisht i veçantë për ju, ose nëse gjetja e marrëveshjes në biznes me një klient të caktuar është e rëndësishme për ju, ju do t’i jepni atij personi të drejtën e marrjes së vendimeve përfundimtare.

Gjatë muajit maj, jini pajtues dhe bashkëpunues dhe mos u mundoni të fitoni kontrollin e marrëdhënies dhe orientoni atë në rrugën tuaj. Marsi është aktualisht në shenjën tuaj të kundërt, kështu që qasja nuk do të funksionojë ashtu si edhe mendoni.

Shtëpia e gjashtë, ku po ndodhin kaq shumë veprime si rezultat i hënës së re, më 4 maj, gjithashtu rregullon hapat që ju duhen për të qëndruar të shëndetshëm. Bëni takime me mjekun tuaj, mjekun e syve dhe dentistin dhe rregulloni procedurat mjekësore dhe shfaqjet që ju e dini që duhet të keni, por që nuk keni bërë ende këtë vit. Nëse shkoni në palestër, do të ishte muaji i duhur për t’u trajtuar me një paketë seanca me një trajner personal.

Deri më 18 maj, ju mund të ndjeheni se keni nevojë për pushim. Kjo hënë e plotë në Akrep do të ndizet në shtratin tuaj të dymbëdhjetë të vetmisë, kështu që nëse jeni krijues, pushoni në një vend ku mund të shijoni paqen dhe privatësinë. Nëse keni një projekt letrar ose artistik, kaloni kohë duke punuar në të gjatë kësaj periudhe të hënë, plus ose minus katër ditë, më 18 maj. Jini eksperimentale me një qëndrim të lehtë dhe të gjallë dhe përgjithësisht gëzoni të qenit miku juaj më i mirë.

Të vazhdoni të punoni në qëllimet tuaja, i dashur Shigjetar.Dita juaj më e mirë këtë muaj për argëtim dhe dashuri do të jetë 9 maj, kur Venus në Dem do t’ju ofrojë një shans të jashtëzakonshëm për të përjetuar lumturi në çështjet e dashurisë. Përdoreni këtë ditë, mos e humbni.

Dita tjetër e këndshme do të jetë 14 Maj kur Venusi do të bashkohet me Marsin për t’ju bërë të papërmbajtshëm, të përsosur për një darkë romantike apo për të festuar dashurinë që keni gjetur.

Bricjapi (22 dhjetor- 19 janar)

Keni një pamje të lavdishme për dashurinë, argëtimin dhe miqësinë këtë muaj. Me vetëdije vendosni të largoheni nga tavolina juaj dhe të dilni nga zyra në një orë të mirë. Ju keni qenë nën një presion të madh gjatë vitit të kaluar, për shkak të pranisë së Saturnit në Bricjap, por këtë muaj do të keni kohë dhe motivim për ta trajtuar veten me argëtim. Beqar apo i martuar, ky muaj është për ju.

Shpirti dhe optimizmi juaj do të jetë i lartë dhe entuziazmi juaj për jetën do të lulëzojë dhe do të tërheqë të tjerët. Kjo hënë e re madhështore do të arrijë të sjellë të gjitha llojet e mundësive për ju që të gëzoni në maj. Kini besim se keni gjithçka që ju nevojitet për të tërhequr personin e duhur për ju, dhe mos lejoni që dikush të ju tregojë se jeni i mangët në asnjë mënyrë. Në të vërtetë, kjo hënë e re mund të provojë se po ndryshon jeta për ju.

Ju do të keni më shumë kohë me të dashurën ose bashkëshorten tuaj të qëndrueshme dhe do të jeni në gjendje të planifikoni aktivitete zbavitëse për të bërë së bashku. Nëse shpresoni për një fëmijë, ky muaj do të jetë koha e duhur për t’u përpjekur për konceptim në ditët dhe javët që ndjekin këtë hënë të re më 4 maj. Hëna e plotë e 18 majit ka të ngjarë të të vendosë në mes të shumë njerëzve të lumtur. Nëse ju merrni pjesë në një ngjarje që tërheq shumë njerëz gjatë fundjavës së 18-19 maj, vendosja ka gjasa të jetë mjaft e këndshme.

Ujori (20 janar- 18 shkurt)

 

Shtëpia juaj, prona tjetër që mund të zotëroni, dhe çështjet e pasurive të paluajtshme do të marrin pjesën më të madhe të vëmendjes tuaj këtë muaj. Kjo vjen falë një hobi të ri më 4 maj, i cili do t’ju japë shumë mundësi për të përmirësuar situatën tuaj të jetesës, përkujdesjen për anëtarët e familjes, për të adresuar çdo çështje të vështirë të patundshmërisë që ka vazhduar dhe se ju jeni të shqetësuar për të parë përparim.

Në të vërtetë, karriera juaj mund t’ju bëjë të gëzuar në hënën e plotë në Akrep më 18 maj, me ndikim për katër ditë. Nëse keni kërkuar një pozicion të ri, hëna e plotë ka të ngjarë të sjellë lajme festive për të fituar një punë që ju donit shumë. Do të ndiheni mirë për të fituar kandidatë të tjerë.  Shtëpia juaj e pestë e dashurisë është e sunduar nga Mercury, duke e bërë 2 majin një ditë të verbuar për dashuri, kur Merkuri do të përafrohet me Jupiterin me fat për të bërë një ditë unike për dashuri.

Ju keni dy ditë të tjera të veçanta për t’u shoqëruar. 9 Maji mund të jetë një mbrëmje e shquar për të kaluar me miqtë. Organizoni një darkë pas punës, sepse me Venusin në harmoni me Jupiterin, nuk mund të humbisni. Dielli i fuqishëm do të hyjë në shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë më 21 maj për të vazhduar theksin në romancë do të vazhdojë të shkëlqejë në këtë fushë të grafikut tuaj për katër javë të tjera, në qershor.

 

 

Peshqit (19 shkurt- 20 mars)

Urani, planeti i befasisë, kaosit, inovacionit dhe krijimtarisë së hershme hynë për herë të parë në jetën tuaj. Tani në shtëpinë tuaj të tretë të mendjes dhe të të menduarit, do të keni ndezje intuitive dhe ide të shkëlqyera. Do të vijnë ide, tani dhe shtatë vitet e ardhshme, duhet t’i kapni ato dhe t’i përdorni në punën tuaj, të dashur Peshq.

Pas mbërritjes së hënës së re të 4 majit, mund t’ju kërkohet të shkruani një intervistë nga një revistë prestigjioze. Ju mund të shkruani një libër ose letër të bardhë shkencore, të kërkohet të flisni në televizion ose të ftoheni të flisni me një grup të madh. Së shpejti do të shihni se shanset për të punuar në projekte më të sofistikuara do të shumëfishohen. Ju ndoshta do të ngushëlloheni nga ngjarjet, sepse kjo hënë e re do të jetë miqësore për të stabilizuar Saturnin në shtëpinë tuaj të miqësitë, duke treguar se ju duket se keni përkrahës entuziastë dhe besnikë për punën tuaj dhe ata nuk do t’ju lejojnë .

8 Maj, kur Merkuri dhe Urani do të jenë në sinkron, do të jetë dita juaj me fat. Paratë do vijnë në rrugën tuaj si rezultat i ndërveprimit të Venusit dhe Marsit më 14 maj. Hëna e plotë sjell mbylljen në një projekt ose në një fazë të tij.

Marsi do ta ndriçojë shtëpinë tuaj në gjysmën e parë të majit, kështu që nëse dëshironi të lëvizni, të bëni riparime, të punësoni një kontraktues, të punoni në dekor, të blini mobilje të reja ose të gjeni një shok të dhomës, bëjeni në fillim të muajit, para 15 majit.

Maji do të jetë një nga muajt e preferuar të vitit.

L.K dhe R.L/Dosja.al

Shto Koment