Politike

‘Procesverbali’ i mbledhjes në Shkodër, PS: Dokumente të sajuara, duan të na përbaltin

 • “Rama të kërkojë falje”, publikohen debatet e forta në mbledhjen e mbyllur të PS-së në Shkodër: Na turpëruat me Valdrin Pjetrin
 • Në një reagim për mediat Partia Socialiste shkruan se provecverbali i publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha për mbledhjen e dy ditëve më parë në Shkodër nuk është i vërtetë.
  Featured image of article: ‘Procesverbali’ i mbledhjes në Shkodër, PS: Dokumente të sajuara, duan të na përbaltin Dega e PS-së

  TIRANË– Partia Socialliste ka reguar në lidhje me procesverbalin e publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha për mbledhjen e dy ditëve më parë në Shkodër nuk është i vërtetë.

  Në një reagim për mediat, PS-ja thekson se këto dokumentet nuk janë të vërteta. Më tej theksohet se publikimi i këtyre dokumentave është bërë qëllimisht për të përbaltur socialistët.

  Reagimi i Partisë Socialiste

  Duke marrë shkas nga një publikim i një dokumenti të aluduar si procesverbal i dalë nga mbledhja e dy ditëve më parë në degën e Partisë Socialiste Shkodër, duam të sqarojmë opinionin publik që ky dokument i publikuar në rrjetet sociale është jo i vërtetë dhe tërësisht i sajuar.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Partia Socialiste Shkodër distancohet nga të tilla veprime të cilat kanë si qëllim përbaltjen e kësaj force politike.

  Disa orë më parë, Berisha publikoi disa dokumente ku sipas ish-kryeministrit ishte biseda e zhvilluar në mbledhjen e socialistëve të dy ditëve më parë.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment