Aktualitet

‘Procesi një farsë”, Sevim Arbana flet për gjyqin me Ramën: Unë e pashë si ngacmoi ish-deputeten, më kërkon 10 mln lekë

Arbana e ftuar në emisionin Vizioni i Pasdites sqaroi deklaratën e saj dhe për gjyqin me kryeministrin Rama.
Featured image of article: ‘Procesi një farsë”, Sevim Arbana flet për gjyqin me Ramën: Unë e pashë si ngacmoi ish-deputeten, më kërkon 10 mln lekë Sevim Arbana, aktiviste

TIRANË- Sevim Arbana një nga aktivistet për të drejtat e njeriut është vënë në qendër të mediave për shkak të një deklarate për kryeministrin Edi Rama. Në emisionin e Adi Krastës, Sevimi delkaroi që kryeministri Rama ka pickuar një nga ish-ministret e tij.

Por kjo deklaratë nuk ka kaluar pa u dëgjuar nga Edi Rama, i cili ka hedhur në gjyq aktivisten dhe i kërkon 10 milionë lekë dëmshpërblim. Arbana e ftuar në emisionin Vizioni i Pasdites sqaroi deklaratën e saj dhe për gjyqin me kryeministrin Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë pash një skenë ishte në Sheraton një mbledhje për strategjinë e fëmijëve, mbledhje rutine. Unë isha me bashkëshortin dhe në një moment, ishin dy ish deputete te Partisë Socialiste dhe Kryetari i asaj kohe Edi Rama ishte në mes. Kishte filluar mbledhja ishin në këmbë dhe se çfarë i thotë kjo ish deputetja kryeministrit të ardhshëm dhe ja fut një të pickuar dhe nuk pati mundësi t’i thoshte ndonjë gjë tjetër dhe ia bëri me shenjë. Nuk ka rëndësi emri, kishte akti që bëri ky njeri që mua më bëri shumë përshtypje. Ajo nuk reagoi dhe ju mbushën syt me lot. Kjo qe skena! Më ka kërkuar 10 mln lekë të vjetra”, deklaroi Sevim Arbana. Ajo tha që është në një proces gjygjësor dhe ende nuk ka filluar dhe e quan atë si një farsë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment