Aktualitet

FOTOT/ Air Albania plot me mjekë e infermierë, nis vaksinimi por pa distancë sociale

Në momentin që Rama po vaksinohej, pranë tij u mblodhën persona të tjerë, duke shkelur protokollin e masave anti-COVID.
Featured image of article: FOTOT/ Air Albania plot me mjekë e infermierë, nis vaksinimi por pa distancë sociale Vaksinimi te stadiumi

TIRANË– Personat që janë duke pritur për tu vaksinuar në stadiumin “Air Albania”, mes tyre edhe kryeministri Rama, nuk janë duke respektuar distancimin social.

Edhe në momentin që Rama po vaksinohej, pranë tij u mblodhën persona të tjerë, duke shkelur protokollin e masave anti-COVID.

Momenti i vaksinimit

Ndërsa tek vendi ku kryhen vaksinat ka një numër të madh njerëzish, të cilët duhet të ruajnë distancën për të qenë të sigurtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E para që mori dozën ishte Najada Çomo, më pas kryeministri Rama dhe mjeku Pëllumb Pipero për tu pasuar me të tjerë mjekë.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment