Sport

Problemi i tifozëve me abonimet, presidenti i Torinos jep një ide efikase

Tifozët meritojnë të rimbursohen, por Cario ka një ide edhe më interesante
Featured image of article: Problemi i tifozëve me abonimet, presidenti i Torinos jep një ide efikase Presidenti Cairo

Presidenti i Torinos, Urbano Cairo, ka folur në lidhje direkte radiofonike në lidhje me gjendjen e krijuar për shkak të koronavirusit dhe futbollit italian që do të goditet ekonomikisht.

Veç reduktimit të rrogave, ai u ndal edhe te formula për rimbursimin e të abonurave, duke studjuar një model për të ndjekur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Një ide interesante mund të jetë hyrja falas në stadium sezonin tjetër për aq ndeshje sa të abonuarit duhet të kishin parë sivjet në rast se sezoni nuk vazhdon më”.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment