Aktualitet

Problemi i mësimit online! Ish-ministri ndërhyn në emision, Fevziu: Më thotë Malaj, në Shqipëri s’lejohet. E konfirmon pedagogu: Po!

Arben Malaj i ka dërguar një mesazh moderatorit Blendi Fevziu, duke i kujtuar një detaj për ligjin e Arsimit të Lartë. 
Featured image of article: Problemi i mësimit online! Ish-ministri ndërhyn në emision, Fevziu: Më thotë Malaj, në Shqipëri s’lejohet. E konfirmon pedagogu: Po! Blendi Fevziu dhe Mark Marku

TIRANË– Ish-ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Malaj ka ndërhyrë në emisionin “Opinion”. Teksa në emision po diskutohej lidhur me mësimin online, Malaj i ka dërguar një mesazh moderatorit Blendi Fevziu, duke i kujtuar një detaj për ligjin e Arsimit të Lartë. 

Sipas tij, në Shqipëri nuk njihet diplomimi online, fakt që është pohuar nga shefi i departamentit të Gazetarisë, Mark Marku.

PJESË NGA EMISIONI:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Blendi Fevziu: Ndërhyn Arben Malaj dhe më thotë; ndjesë thotë ligji i Arsimit të Lartë e ndalon diplomimin online, madhe nuk njihen as diplomat e studentët që kanë studiuar online jashtë.

Mark Marku: Po është e vërtetë

(k.m/dosja.al)

Shto Koment