Politike

Probleme në një qendër votimi në Kavajë, pajisjet nuk punojnë

Në 2017-ën kjo zonë, për herë të parë u fitua nga Partia Socialiste me 10 524 vota me 40% pjesëmarrje.
Featured image of article: Probleme në një qendër votimi në Kavajë, pajisjet nuk punojnë

KAVAJË– Në bashkinë e Kavajës janë 65 439 votues në 89 qendra dhe pesë njësi administrative.

Në 2017-ën kjo zonë, për herë të parë u fitua nga Partia Socialiste me 10 524 vota me 40% pjesëmarrje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Procesi ka nisur normalisht, ndërsa në një qendër votimi, 2161 nuk po gjejnë ende zarfet dhe nuk ka filluar votimi, ndërsa në një qendër tjetër, 2125 pasi nuk punon identifikimi.

Marre nga Top Channel

Shto Koment