Sport

Pritet të shkëlqejë në Irlandë, Vata jep lajmin e mirë për të birin: FSHF-ja s’u interesua kurrë për të

Ndonëse është vetëm 14 vjeç, Irlanda ka shprehur interes për të voglin e Vatas.
Featured image of article: Pritet të shkëlqejë në Irlandë, Vata jep lajmin e mirë për të birin: FSHF-ja s’u interesua kurrë për të Rudi Vata dhe djali i tij, Roko

TIRANË– Djali i ish-kapitenit të kombëtares Shqiptare Rudi Vata pritet të jetë një tjetër yll futbolli por jo në Shqipëri.

Ndonëse është vetëm 14 vjeç, Irlanda ka shprehur interes për të voglin e Vatas.

Ndërsa Federata Shqiptare nuk më ka kontaktuar asnjëherë,”- shprehet babi i Rokos ish-kapiteni Rudi Vata për “The Scottish Sun”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëpërmjet këtij lajmi që bën të ditur për pubikun, krahas gëzimit familjar, Vata shpreh edhe indinjatën për Federaten Shqipetare të  futbollit, e cila nuk është interesuar për të birin.

(r.g/dosja.al)

Shto Koment