Rajoni

Prishtina në karantinë, zbrazen të gjitha rrugët, Covid-19 kthen në heshtje qytetin

FOTO
Rrugët e Prishtinës janë zbrazur, në sheshe nuk shihet asnjë njeri dhe asnjë lëvizje makine po ashtu asnjë biznes i hapur. Covid-19 ka kthyer Prishtinën, qyetin më të zhurmshëm të Kosovës në heshtje. 
Featured image of article: Prishtina në karantinë, zbrazen të gjitha rrugët, Covid-19 kthen në heshtje qytetin Pamje nga Prishtina

PRISHTINË- Në fotot që po shihni është qyteti i Prishtinës. Siç shihet në foto rrugët e Prishtinës janë zbrazur, në sheshe nuk shihet asnjë njeri dhe asnjë lëvizje makine po ashtu asnjë biznes i hapur. Covid-19 ka kthyer Prishtinën, qyetin më të zhurmshëm të Kosovës në heshtje.

Të gjithë njerëzit janë  futur në karantinë pasi qeveria ka vendosur orë policore pas orës 19:00 kjo pasi në ditët e fundit në Kosovë ka pasur një rritje të madhe të rasteve me koronavirus.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë janë regjistruar 20.989 raste pozitive, ndërsa  705 persona kanë humbur jetën.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment