DiasporaRajoni

Prishtina mbushet me posterë kundër Ministres së Jashtme: Ministre e Kurtit, dëshmitare e Vukçit

“Ministre e Kurtit, dëshmitare e Vukçit!- lexojnë posterat e vendosura në rrugët e Prishtinës.
Featured image of article: Prishtina mbushet me posterë kundër Ministres së Jashtme: Ministre e Kurtit, dëshmitare e Vukçit Posterat e vendosura neper Prishtine

KOSOVË -Në rrugët e Prishtinës janë janë vendosur ditën e sotme postera kundër Mnistres së Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla.

“Ministre e Kurtit, dëshmitare e Vukçit!- lexojnë posterat e vendosura në rrugët e Prishtinës.

PSD më parë kishte shënuar inicialet UÇK mbi veturën e Ministres Gërvalla, veprim për të cilin kishin marrë autorësinë duke dhënë sqarimin e tyre, dhe syshohet se edhe për këtë rast ata mund të jenë autorët sipas mediave kosovare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për këtë çështje u debatua sot në seancën e Kuvendit të Kosovës me Gërvallën që u kritikua nga partitë opozitare, e që më pas situata u tensionua duke iu afruar përleshjeve

(e.k/dosja.al)

Shto Koment