Argetim

Prifti godet njerëzit me thupër për t’i falur mëkatet, ata i puthin duart / Video

Në video duket qartë prifti i cili mban një thupër të gjatë në dorë, dhe përpara tij ndodhet një varg i madh me njerëz të cilët presin të goditen.

KENIA – Një video e pazakontë e filmuar në një kishë katolike në Kenia, ka bërë xhiron e rrjetit.

Në video duket qartë prifti i cili mban një thupër të gjatë në dorë, dhe përpara tij ndodhet një varg i madh me njerëz të cilët presin të goditen.

Prifti qëllon me thupër çdo njeri, qoftë ky burrë, grua apo fëmijë, madje në rradhë ka dhe njerëz të sëmurë të cilët mezi qëndrojnë në këmbë, por duket se prifti nuk kursehet as për ta, për ti qëlluar me thupër, me sa ka në kokë.

Më i çuditshëm është reagimi i njerzëve, të cilët pasi prifti i qëllon më thupër, i puthin atij duart dhe e falenderojnë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas komenteve të bëra, ky ‘proçes’  bëhet për ti larë mëkatet njerzëve, dhe për ti futur ata në rrugën e duhur.

Burimi: Kenyans.co

E.C/Dosja.al

Shto Koment