BotaVirale

Turqit e marrin me sportivitet, tërmeti ‘shkund’ studion e lajmeve, ia plasin të qeshurit live në transmetim

Vërtet thonë se e qeshura të zgjat jetën por nuk besojmë që ky të jetë rasti edhe kur bie tërmeti.
Featured image of article: Turqit e marrin me sportivitet, tërmeti ‘shkund’ studion e lajmeve, ia plasin të qeshurit live në transmetim Pamje nga emisioni

TURQI– Një video virale po qarkullon rrjetin. Teksa Turqia lëkundej nga tërmeti me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter, katër persona kanë qënë në transmetim live.

Teksa toka lëkundej, ata e morën me humor e sportivitet gjithë situatën dhe e superuan tmerrin e frikën me nga një buzëqeshje.

Vërtet thonë se e qeshura të zgjat jetën por nuk besojmë që ky të jetë rasti edhe kur bie tërmeti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mbrëmjen e sotme një tërmet ka lëkundur Turqinë. Sipas mediave vendase, lëkundjet kanë pasur magnitudën 6.8 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qënë në provincën Elazig që ndodhet në lindje të vendit. Mësohet se tërmeti u ndje në Izrael, Siri dhe Irak. Deri më tani raportohet për 4 persona të vdekur.

(k.m/dosja.al)