Aktualitet

Preu pemën, la pa drita ZAZ 29 në Mëzez! OSHEE ndërhyn për rregullimin e situatës

OSSH vendosi në punë linjën e dytë rezervë dhe brenda 5 minutave objekti mori energji elektrike në orën 13:12.
Featured image of article: Preu pemën, la pa drita ZAZ 29 në Mëzez! OSHEE ndërhyn për rregullimin e situatës Foto Ilustruese

KASHAR– Një incident i shkaktuar nga një qytetar ka lënë pa energji elektrike palestrën e shkollës së mesme “Sadik Stavaleci” në Mëzez, ku është ZAZ nr.29.

Sipas OSHEE-së, mësohet se si pasojë e ndërhyrjes në linjën e tensionit të mesëm nga një banor, i cili ka prerë pemën pranë linjës, në orën 13:07 u stakua linja 6kV Mëzez, e cila la pa energji ZAZ nr 29 në palestrën e shkollës.

OSSH vendosi në punë linjën e dytë rezervë dhe brenda 5 minutave objekti mori energji elektrike në orën 13:12.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjendja në ZAZ kur pajisjet ishin aktive ne kushte normale, rezulton në orën 13.14 minuta.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment