Showbiz

Pret të bëhet baba, Kledi Bahiti i zhgënjyer nga Shqipëria: S’kam dashur të jetoj kurrë në këtë vend, diktatura është afër

Shembja e Teatrit Kombëtar pati reagime të shumta nga politikanë dhe njerëz të botës së medias dhe muzikës.
Featured image of article: Pret të bëhet baba, Kledi Bahiti i zhgënjyer nga Shqipëria: S’kam dashur të jetoj kurrë në këtë vend, diktatura është afër
Përditësuar:

TIRANE-Producenti Kledi Bahiti i cili pritet që së shpejti të bëhet baba për herë të parë ka reaguar në lidhje me shembjen e Teatrit.

Artisti nuk e ka pritur aspak mirë shembjen e Teatrit dhe kaq i duhej që të shprehej se diktatura është shumë afër. Më tej kantautori ka zbuluar se nuk ka dashur të jetojë në Shqipëri mirëpo për disa arsye ka mbetur në këtë vend.

Nuk kam dashur te jetoj ne kte vend per cdo arsye te mundshme pooo..si per ironi te fatit per disa arsye ngeca ne kte vend ku liria po merret si license dhe ku sigurisht diktatura eshte sh afer…gjths fati,karma apo nuk e di se kush,i ve gjerat ne vend heret ose vone…bastarde,injorante dhe matrapaze e kane zaptuar historikisht kte vend te bekuar pa kthim prapa…Zhgenjim ????????”, u shpreh plot zhgënjim Bahiti.

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by KLEDI BAHITI (@kledibahiti) on

Kledi pohon se ka ngecur në Shqipëri mirëpo nuk dimë se nëse do ta rrisë fëmijën e tij në këtë vend apo do bëjë diçka për tu larguar nga vendi.

Nderkohe diten e sotme u organizua një protestë ku në shesh zbritën qytetarë, opozitarë, dhe artistë, për të protesuar për shembjen e Teatrit Kombëtar.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment