Kuriozitete

Presioni për like-t do marrë fund, ‘Instagram’ merr vendimin drastik nga i cili u trembëm të gjithë!

Ndërkohë mësohet që like-t për çdo foto mundet t’i shohë vetëm personi që ka bërë postimin e fotos apo videos, ndërsa ndjekësit e tij jo.
Featured image of article: Presioni për like-t do marrë fund, ‘Instagram’ merr vendimin drastik nga i cili u trembëm të gjithë! Foto ilustruese

TIRANË- Rjetet sociale si Facebook-u dhe Instagrami janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë por jo vetëm i përdorin masivisht dhe shpenzojnë shumë kohë me to. Kujtojmë që  Instagrami sëfundmi ka marrë një sërë  rregullash dhe ka bërë disa ndryshime mjaftë të rëndësishme.

Megjithatë duket se akoma nuk paskan marrë fund ndryshimet, sepse Instagram ka njoftuar se  nga java e ardhshme do të vijë edhe ndryshimi që i frikësohen të gjithë.

Nëse deri më tani mendja ka qenë tek like që merrnim në foto tashmë nuk kenio pse stresoheni për një gjë të tillë  sepse like-t në foto do të zhduken!

Ndërkohë mësohet që like-t për çdo foto mundet t’i shohë vetëm personi që ka bërë postimin e fotos apo videos, ndërsa ndjekësit e tij jo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky ndryshim është ndërrmarrë nga kompania në pronësi të Facebook dhe është bërë  për një arsye  shumë të rëndësishme, për të shmangur presionin  tek përdoruesit e Instagramit.

Burimi: impactnottingham

A.C/Dosja.al 

Etiketa:

Shto Koment