Rajoni

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç merr vaksinën kineze Sinopharm: Ndihem shkëlqyeshëm

Vuçiç ka kritikuar publikisht Bashkimin Evropian për qasjen e tij ndaj pandemisë së koronavirusit.
Featured image of article: Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç merr vaksinën kineze Sinopharm: Ndihem shkëlqyeshëm Aleksander Vucic

SERBI- Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është vaksinuar sot me vaksinën kineze Sinopharm kundër koronavirusit.

“Faleminderit punonjësve tanë të shkëlqyeshëm shëndetësorë. Faleminderit vëllezërve tanë kinezë”,- shtoi ai.

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by Александар Вучић (@avucic)

Vuçiç ka kritikuar publikisht Bashkimin Evropian për qasjen e tij ndaj pandemisë së koronavirusit, me gjithë dhjetëra miliona dollarët ndihma për kujdesin shëndetësor në Serbi. Mbi 1.5 milion serbë kanë marrë tashmë së paku një dozë të vaksinës. Por, rezistenca e ashpër dhe mosbesimi kanë bllokuar regjistrimet për vaksinim.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment